Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Druskininkuose vėl kaupiasi druskos debesys

Kultūros laboratorija „Druskos metamorfozės“, subūrusi grupelę netradicinių menininkų, įsikūrė Druskininkų pramogų aikštėje. Iki penktadienio truksiančioje atviroje kūrybinėje stovykloje – laboratorijoje Druskininkuose dalyviai dirbs  kūrybai naudodami netradicinę visais pavidalais (smulkinta, presuota, luitai) medžiagą – druską.

Pirmą kartą laboratorijos veikloje bus naudojama ir ypatingą spalvą turinti Himalajų druska. Visi dalyviai kurs ir bendrą darbą – „Tapatybės  krėslą“, kuris, anot sumanytojų,  bus iš druskos ir metalo, o penktadienį bus pastatytas prie grožio šaltinio. Kiekvienas ant jo atsisėdęs galės padaryti asmenukę ir išsiųsti savo draugams ar dalintis socialiniuose tinkluose. Aplankę veiksmo vietą žiūrovai kasdien galės stebėti kūrybinį procesą, krautuvėlėje įsigyti druskos suvenyrų, o patys smalsiausi pabandyti įveikti druskos apdirbimo paslaptį ir sukurti suvenyrą. Beje, tai puiki galimybė išbandyti druskoterapijos procedūrą, nes druskos pilna visur – ore ir ant žemės.

Kultūros laboratorija „Druskos metamorfozės“, subūrusi grupelę netradicinių menininkų, įsikūrė Druskininkų pramogų aikštėje

Kūrybiniame procese jau ne pirmą kartą dalyvauja patyrę apdirbamos druskos skonį Juozas Kavaliauskas ir Deividas Sinkevičius, “TAIP” kūrybingoms šeimoms, kūrybingam jaunimui ir kūrybai nuo kūdikystės sakanti Aušra Česnulevičienė,  kūrybinių dirbtuvių “Prie meno” dalyvės Aistė Rutkauskienė ir Kristina Venslauskienė, unikalios Gardino menininkės Tatjana Pervuchina ir Natalja Kulevskaja.

Pleneras “Druskos metamorfozės” organizuojamas nuo 2004 metų. Per ankstesnius plenerus sukurta apie 100 darbų – suvenyrų, mažųjų skulptūrų, kurios puošia Druskininkų kultūros centro erdves, arba kartu su gerbėjais iškeliavo po pasaulį. Išnaudojant kūrybinį kurorto potencialą šiuo renginiu siekiama pabrėžti Druskininkų savitumą, nes niekur kitur Lietuvoje ar  užsienyje panašaus pobūdžio renginys nėra organizuojamas.

 

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...