Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Du Vasario 16-osios Akto signatarai gyveno ir dirbo Alytaus rajone

Alytaus rajone gyveno ir dirbo du Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai, kuriems teko kilni misija pasirašyti Vasario 16-osios aktą. Tai kunigai Alfonsas Petrulis (1873-1928) Pivašiūnuose ir Vladas Mironas (1880 – 1953) Bukaučiškėse, Daugų seniūnijoje. Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse prie A. Petruliui skirto paminklo, atidengto 2006 m. Pivašiūnų Š vč. Mergelės Marijos ėmimo į Dangų bažnyčios šventoriuje, Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Mikelionis, Pivašiūnų seniūnė Rima čŒelkonienė, tarybos narė Zita Linkevičienė, Pivašiūnų vidurinės mokyklos bendruomenė padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Maldą už A. Petrulį sukalbėjo Kaišiadorių vyskupijos (sede vacante) apaštališkasis administratorius, buvęs vyskupas Juozapas Matulaitis.
Kunigas A. Petrulis gimė Kateliškių kaime (dab. Biržų r.). 1899 m. įšventintas į kunigus, nuo 1911 m. paskirtas klebonu į Pivašiūnų parapiją. Jis rūpinosi, kad sielovada, kultūrinė ir švietimo veikla vyktų ne tik lenkų, bet ir lietuvių kalba. Jo vardu savivaldybės tarybos sprendimu Pivašiūnuose pavadinta gatvė. Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Pivašiūnų Š vč. Mergelės Marijos ėmimo į Dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, šventinis minėjimas vyko Pivašiūnų vidurinėje mokykloje.
Kitas akto signataras V. Mironas savo gyvenimą ir veiklą susiejo su Baučiškėmis, čia jis turėjo ūkį, kuriame apsigyveno prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, 1940 m. buvo areštuotas ir ištremtas. Kunigas daug laiko skyrė tautiniam kultūriniam ir visuomeniniam darbui. V. Mironui atminti kasmet nuo koplyčios Bukaučiškėse iki Daugų Vlado Mirono gimnazijos stadiono vyksta estafetinis bėgimas „Mirono kelias“, kurį organizuoja gimnazija ir Daugų Dievo apvaizdos bažnyčia. Bėgimas sulaukia vis didesnio mokinių ir vietos bendruomenės susidomėjimo.

—-
Alytaus rajono savivaldybės informacija

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...