Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

Dzūkijoje daugėja kultūros paveldo objektų paskelbtų valstybės saugomais

DSC08838
Vyriausioji valstybinė inspektorė Margarita Janušonienė

Tarptautinės paminklų ir vietovių apsaugos dienos konferencijoje Rietave buvo apdovanoti 2014 m. archeologijos paveldo išsaugojimo darbų konkurso nugalėtojai ir restauravimo darbų autoriai. Į Alytų apdovanojimą parvežė  ir vyriausioji Kultūros pavaldo inspektorė Margarita Janušonienė, o marijampolietis Ramūnas Kryžanauskas apdovanotas už dvidešimt penkerių metų darbą archeologijos paveldo srityje.

MINOLTA DIGITAL CAMERA
Naujųjų Valkininkų „Pušelės“ sanatorijos sienų tapyba paskelbta valstybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Daugėja ir objektų, kurie paskelbiami valstybės saugomais kultūros pavaldo objektais. Lietuvos Respublikos kultūros ministras balandžio mėnesį paskelbė Naujųjų Valkininkų (Varėnos r. sav.) „Pušelės“ sanatorijos sienų tapybą valstybės saugomu kultūros paveldo objektu. Sienų tapybą sintetinės temperos technika 1969–1972 metais sukūrė žinomi Lietuvos menininkai Birutė Žilytė ir Algirdas Steponavičius. Šis originalios spalvinės ir plastinės raiškos  B. Žilytės ir A. Steponavičiaus darbas, kuriame savitai persipina lietuvių liaudies ir modernizmo dailės  principai, neabejotinai yra vienas vertingiausių ir novatoriškiausių  7–8 dešimtmečio lietuvių monumentaliosios dekoratyvinės tapybos kūrinių.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Saugomu kultūros paveldo objektu paskelbti ir Lazdijų rajone esančios Rudaminos dvaro sodybos fragmentai

Vasario mėnesį valstybės saugomu kultūros paveldo objektu paskelbti ir Lazdijų rajone esančios Rudaminos dvaro sodybos fragmentai. Rudaminos dvaras pradėtas kurti 1537–1538 m bajoro Petro Plikio. 1592 m. tuometinis dvaro savininkas Grigorijus Masalskis pastatė Rudaminoje mūrinę bažnyčią. 1740–1744 m. Rudaminos dvarą nupirko Trakų vaivadijos iždininkas Mikalojus Turčinavičius Sušickis, kuris atstatė dvaro ir palivarko pastatus, išplėtė dvarą. 1923 m. dvaras buvo išparceliuotas.

Paskelbus Kultūros vertybių registre įrašytus objektus valstybės saugomais, jie įgyja aukštesnį apsaugos statusą, o jų savininkai gali pretenduoti į valstybės finansinę paramą paveldo tvarkybos darbams.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...