Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

Dzūkijoje kuriamas ornitologijos centras bus skirtas edukacijai

Ornitologijos centras, kurį Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija kuria Varėnos rajone, bus skirtas ne moksliniams tyrimams, o edukacijai. Pasaulyje vis labiau populiarėja vadinamasis ornitologinis turizmas, kai žmonės savo laisvalaikį skiria paukščiams stebėti.

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direktorius Eimutis Gudelevičius tikisi, kad šis centras pradės veikti po metų. Jis įsikurs netoli Merkinės, prie Mergelės akelių ežero, direkcijai priklausančiame pastate.

Pasaulyje vis labiau populiarėja vadinamasis ornitologinis turizmas, kai žmonės savo laisvalaikį skiria paukščiams stebėti (Dzūkijos NP nuotr.)

Centre lankytojai galės susipažinti su Dzūkijai būdingais paukščiais. Be to, bus įrengtos vietos paukščiams stebėti ir viename, ir kitame Nemuno krante, sutvarkytos dvi salos, kuriose peri Lietuvoje retos upinės žuvėdros, gausybė tilvikinių šeimos paukščių. Paukščių stebėtojai, pasak Eimučio Gudelevičiaus, jokio poveikio sparnuočių gyvenimui nedarys, nes dauguma paukščių įsikūrę Nemuno salose, o žmonės juos stebės iš krante įrengtų stebyklų. Tad paukščius nuo juos stebinčių žmonių skirs vanduo.

Kapitalinis pastato, kuriame bus įkurtas centras, remontas, stebėjimo vietų ir kempingo įrengimas kainuos per 200 tūkst. eurų. Lėšų šiam projektui įgyvendinti tikimasi gauti iš ES fondų.

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...