Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

Eglės Kižaitės „Spiečius” – spektaklis ir kvantinė fizika

 

Liepos 25 d. 19 val. Druskininkuose, „Eglės“ sanatorijoje jūsų lauks vienos dalies spektaklis pagal N. Payne pjesę „Constellations“. Tai Eglės Kižaitės režisuotas darbas intriguojančiu lietuvišku pavadinimu „Spiečius“.

Klausykite pokalbio su režisiere Egle Kižaite.

Viena pažintis. Begalė variantų. Nick Payne „Constellations“ – tai britų pjesė apie neribotą žmonių potencialą, pasirinkimo laisvę ir draugystę.

Rolandas susipažįsta su Merian piknike. Ji – fizikė, jis – bitininkas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia yra narpliojami per multivisatos teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.

Eglės Kižaitės „Spiečius”
Eglės Kižaitės „Spiečius”

Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas – „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas.

„Constellations“ 2012 metais debiutavo Londono „Royal Court“ teatro scenoje. Spektaklis susilaukė ne tik kritikų pripažinimo, apdovanojimų, bet ir tarptautinės sėkmės. Pjesė jau pastatyta daugiau kaip 16-oje pasaulio šalių, o 2015 metų sausį debiutavo Brodvėjaus teatre. Nick‘as Payne visose šalyse yra giriamas už itin intelektualų ir įtaigų istorijos pasakojimą.

Pagrindinius vaidmenis kuria aktorius Edgaras Žemaitis, šiuo metu dirbantis Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir  Benita Vasauskaitė, viena iš teatro laboratorijos „Atviras ratas“ įkūrėjų ir aktorių, tris kartus apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Scenografiją kuria jauna architektė Adelė Dovydavičiūtė, o aktorių stiliumi rūpinasi „Šarka. Daiktų kelionės“ drabužių parduotuvės įkūrėja, dizainerė Justė Kondratė.

Eglės Kižaitės „Spiečius”
Eglės Kižaitės „Spiečius”

Spektaklį Lietuvoje režisuoja jaunosios teatro kartos atstovė Eglė Kižaitė, 2014 m. debiutavusi tarptautiniame teatro festivalyje „Tylos!“, o tarptautiniame Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ 2014 m. laimėjusi žiūrovų simpatijų prizą už darbą „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“.

„Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja atvirumas, visų pirma – sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas, kaip tapo įprasta teatre. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – svarstė režisierė.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...