Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ėjimas – raktas į grožį

Birželio 12 d., Alytuje, 41-ojo ėjimo festivalio starte matysime daugelio užsienio valstybių atstovus, kurie kovos dėl svarių piniginių bei daiktinių prizų. Varžybų programoje – vyks ne tik Lietuvos čempionatas, bus siekiama ir šių metų pasaulio čempionato normatyvų.

Radijo stoties „FM99” eteryje apie artėjantį festivalį, ėjimą, jo naudą grožiui kalbėjomės su Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentu ir treneriu Kastyčiu Paviloniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas ir treneris Kastytis Pavilonis

Prieš 40 metų įvyko pirmosios varžybos. Jose 1975 metais dalyvavo 19 ėjikų iš Alytaus, Birštono bei Druskininkų. Varžybose daugėjo dalyvių, jos tapo labai populiarios ne tik Lietuvoje bet ir žinomos užsienyje: Alžyras ir Kazachstanas, Belgija ir Izraelis, Tadžikistanas ir Italija, Azerbaidžanas ir Švedija, Prancūzija ir Rusija, Graikija ir Serbija, Ispanija ir Meksika, per 36 valstybes yra atsiuntę savo atstovus.
Daugiausia sportininkų varžėsi 1988 m. – 386 dalyviai, o norinčių buvo dar daugiau, nebuvo kur apgyvendinti. Alytiškiai vieni pirmųjų sujungė sportą su kultūra, bene pirmieji Rytų Europoje sportininkams įsteigė vertingus daiktinius ir piniginius prizus. Čia savo sportinį kelią pradėjo ne vienas žinomas mūsų šalyje ir užsienyje ėjikas.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....