Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Ėjimas – raktas į grožį

Birželio 12 d., Alytuje, 41-ojo ėjimo festivalio starte matysime daugelio užsienio valstybių atstovus, kurie kovos dėl svarių piniginių bei daiktinių prizų. Varžybų programoje – vyks ne tik Lietuvos čempionatas, bus siekiama ir šių metų pasaulio čempionato normatyvų.

Radijo stoties „FM99“ eteryje apie artėjantį festivalį, ėjimą, jo naudą grožiui kalbėjomės su Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentu ir treneriu Kastyčiu Paviloniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas ir treneris Kastytis Pavilonis

Prieš 40 metų įvyko pirmosios varžybos. Jose 1975 metais dalyvavo 19 ėjikų iš Alytaus, Birštono bei Druskininkų. Varžybose daugėjo dalyvių, jos tapo labai populiarios ne tik Lietuvoje bet ir žinomos užsienyje: Alžyras ir Kazachstanas, Belgija ir Izraelis, Tadžikistanas ir Italija, Azerbaidžanas ir Švedija, Prancūzija ir Rusija, Graikija ir Serbija, Ispanija ir Meksika, per 36 valstybes yra atsiuntę savo atstovus.
Daugiausia sportininkų varžėsi 1988 m. – 386 dalyviai, o norinčių buvo dar daugiau, nebuvo kur apgyvendinti. Alytiškiai vieni pirmųjų sujungė sportą su kultūra, bene pirmieji Rytų Europoje sportininkams įsteigė vertingus daiktinius ir piniginius prizus. Čia savo sportinį kelią pradėjo ne vienas žinomas mūsų šalyje ir užsienyje ėjikas.

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...