Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

EP pritarė: Specialusis tribunolas Rusijos lyderiams

Šią savaitę Europos parlamentas priėmė rezoliuciją, kuri rekomenduoja įsteigti specialųjį tribunolą Rusijos nusikaltimams Ukrainoje tirti. FM99 pokalbis su Europos Parlamento frakcikos „Atnaujinkime Europą/Renew Europe“ nariu Petru Auštrevičiumi apie planus įsteigti specialųjį tribunolą Rusijos režimo vadams, „tuščios kėdės principą“ bei kitas savaitės aktualijas Europos politikoje.

„Ši rezoliucija kalba apie agresijos nusikaltimą, kitaip tariant, tie, kurie planavo, sutarė, davė nurodymus, organizavo ir šiuo metu palaiko Rusijos karą prieš Ukrainą, mes kalbame apie tokį patį tribunolą kaip Niurnberge, kuris teis karo nusikaltėlius”, – pasakoja P.Auštrevičius. 

Europarlamentaras teigia, kad norint įsteigti šį tribunolą, būtinas Jungtinių Tautų patvirtinimas ir parama, kad nebūtų vietos spekuliacijoms ar šio tribunolo veiksmai – teisėti.

Už rezoliuciją balsavo 472 EP nariai, 19 balsavo prieš ir 33 susilaikė. Visi Lietuvos europarlamentarai balsavo už, išskyrus Viktorą Uspaskich.

„Man atrodo Viktoras Upskich laikosi tuščios kėdės principo“, – sako P.Auštrevičius.

Artėjas laikas jau 10-ajam sankcijų Rusijai paketui dėl agresijos Ukrainoje. Anot europarlamentaro, šiame pakete bus sankcijos ir Rusijai, bet ir tiems, kurie bando apeiti sankcijas, pavyzdžiui, kitų šalių įmonėms, kurios vis dar vykdo prekybą su Rusija.

„Tikiuosi, kad bus uždaromos tos landos, kurios yra paliktos, tik priminsiu, kad tuose devyniuose paketuose, kurie jau yra priimti, dažnai kalbama apie bankų sektorių, dažnai kalbama apie sunkiąją pramonę, bet vienaip ar kitaip kai kurios Rusijos įmonės ar propagandiniai kanalai nepaminimi sankcijų sąraše. Reikia uždaryti dar esančias landas, bet reikia spausti ir toliau. Kas mane ypatingai neramina tai, kad Rusija iš esmės sukūrė sankcijų apėjimo mechanizmą ir apie tai jau reikia kalbėti atvirai”, – kalbėjo pašnekovas.

Daugiau apie specialųjį tribunolą, 10-ąjį sankcijų paketą ir kitas Europos politikos aktualijas klausykite FM99 pokalbyje su Petru Auštrevičiumi.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...