Klausyti gyvai

16:15 - 17:00

Gyvas miestas

„ES – nepraėjęs laikas“: mašinų gamykla „Astra“ plėsdama įmonės veiklą, prisideda prie miesto ir šalies plėtros

Alytuje įsikūrusi AB Mašinų gamykla „Astra” plečia savo gamybinę bazę. Kaip sako įmonės generalinis direktorius Semionas Bondarevas „tai nėra investicija, kuri daroma tik šiais metais (…) „Astra” per 15 metų investavo apie 15 milijonų eurų”.

AB „Astra  generalinis direktorius S. Bondarevas
AB „Astra generalinis direktorius S. Bondarevas

Įmonė gamina vienetinius technologinius įrenginius. Įmonė dirba su aukštos pridėtinės vertės sektoriams priklausančiomis energetikos, chemijos pramonės, medicinos, taip pat maisto pramonės įmonėmis Lietuvoje ir užsienyje. Įgyvendinant projektą, plečiant gamybinę veiklą, bus įsigytas specialus Šveicarijoje pagamintas lazeris, didžiausias Baltijos šalyse, kuris bent dešimt metų į priekį bus našus ir inovatyvus. Projekto vertė daugiau kaip 1,25 milijono eurų. Pusę sumos finansuoja ES fondai, kita pusė investuojama iš įmonės lėšų.

Astra DSC04171Kalbant apie darbuotojus, kurie reikalingi įmonėje, anot Semiono Bondarevo „pagrindinis dalykas yra žmonės. Inžinierių mokymą vykdo universitetai, o darbininkų – mokymo centrai”.  Beje, projekto įgyvendinimo rezultatas – sukurta 20 naujų darbo vietų, kurios itin svarbios Alytuje, kuriame vienas didžiausių nedarbas Lietuvoje.

Astra IMG_0765Įmonės plėtojama veikla priskiriama prie vidutiniškai aukštų technologijų. Anot generalinio direktoriaus  „investicijos sudaro galimybes, bet tas galimybes su savo kolektyvu, su savo personalu mes turime išnaudoti“

„ES – nepraėjęs laikas”. Laida skirta susipažinti su ES paramos lėšomis finansuojamais projektais, vykdomais Dzūkijoje.

„ES – nepraėjęs laikas” klausykite kas antrą antradienį 10.30 val., laida kartojama trečiadienį 19.10 val. ir penktadienį 17.30 val. Laida finansuojama Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis

 

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...