Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

ES parama privalo nedelsiant pasiekti Baltarusijos pilietinę visuomenę – FM99 sako Petras Auštrevičius

Reaguojant į besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir į taikaus protestuotojo Ramano Bandarenkos nužudymą, Europos Parlamente priimta skubi rezoliucija. Joje primygtinai reikalaujama neatidėliotinos ES paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, pabrėžiama būtinybė ištirti vykdomus nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones ir taikyti sankcijas A. Lukašenkos režimą palaikantiems verslams ir jų atstovams. Rezoliucija, taip pat, atkreipia dėmesį į nesaugią Astravo AE ir ragina blokuoti jos pagaminamos elektros energijos patekimą į ES rinką. FM99 pašnekovas Petras Auštrevičius, Europos Parlamento Liberalų frakcijos „Renew Europe“ narys .

Europarlamentaras P. Auštrevičius

Europos Sąjunga ruošiasi griežtinti sankcijas Minsko režimui už ilgiau kaip tris mėnesius besitęsiančias represijas prieš taikius protestuotojus, ketvirtadienį pareiškė krizių valdymo eurokomisaras Janezas Lenarčičius. Pokalbyje kalbėjome ir apie kovą su nebaudžiamumu už nusikaltimus prieš žurnalistus visame pasaulyje

„Europa gali išgyventi be Lenkijos ,o Lenkija be Europos neišgyvens“

  • sakė Europos parlamento narys Petras Auštrevičius. Kalbėjome ir apie tai ,kad Lenkija ir Vengrija atkakliai priešinasi bet kokioms pastangoms susieti jų būsimą finansavimą su Briuselio sprendimais, ar Bendrijos lėšos šiose šalyse naudojamos laikantis ES teisės normų. Vengrija ir Lenkija – abi šios šalys, kurias Briuselis kaltina demokratinių laisvių naikinimu, vetavo ES trilijono eurų biudžetą ir 750 mlrd. eurų finansinių priemonių dėl pandemijos paketą.

Prestižinę Sovietų Sąjungos disidento Andrejaus Sacharovo vardu pavadintą premiją už minties laisvę Europos Parlamentas skiria kasmet. Ji buvo įsteigta 1988-aisiais siekiant pagerbti asmenis ir organizacijas, ginančias žmogaus teises. 2020m.Europos Parlamentas nutarė skirti šių metų Sacharovo premiją už minties laisvę Baltarusijos demokratinei opozicijai. Premija bus įteikta gruodžio 16 d.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos Parlamento frakcija Renew Europe / Atnaujinkime Europą

Taip pat skaitykite: Grupė europarlamentarų ragina Lietuvą, Latviją ir Europos Komisiją stabdyti bet kokią finansinę paramą Baltarusijos režimui. Pokalbis su EP nariu P.Auštrevičiumi

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...