Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Estų grupė „Elephants from Neptune“ į „Roko naktis“ atvyksta nustebinti .

elephants.promo2Viena populiariausių Estijos roko grupių „Elephants from Neptune“ šį savaitgalį atvyksta į Lietuvą, kur penktadienį, rugpjūčio 15 dieną, pasirodys trankios muzikos tradicijas puoselėjančiame festivalyje „Roko naktys“ Zarasuose.„Nepaprastai džiaugiamės grįždami į Lietuvą. Beveik visa vasarą buvome užsidarę studijoje, todėl esame pasiruošę pagroti ir naujų dainų iš būsimo albumo. Pažadame driokstelėti ir nustebinti klausytojus“, – intrigavo muzikantai.Pasak „Roko naktų“ rengėjų, grandiozinis dviejų dienų festivalis jau seniai yra tapęs unikaliu tarptautinio masto roko kultūros reiškiniu, teigiamai įvertintu Vidurio Europos sunkiosios muzikos kontekste.

Savitu roko, indie, bliuzo ir psichodelinio triukšmo skambesiu išsiskiriantys „Elephants from Neptune“ lyginami su „Queens of the Stone Age“, „Foo Fighters“, o kartais net su Prince’u. Šiuo metu grupė įrašinėja antrąjį studijinį albumą, kuris pasirodys spalį ir bus pristatytas įvairiose Europos šalyse, taip pat ir Lietuvoje.Savo pirmąjį albumą „Elephants from Neptune“ išleido 2012 metais. Per savo karjerą grupė yra koncertavusi Taline su „Kaiser Chiefs“ ir „Red Hot Chili Peppers“, dalyvavo festivaliuose „Tallinn Music Week“ (Estijoje), „Vilnius Music Week“ (Lietuvoje), „Positivus“ (Latvijoje), „Summer Sound“ (Latvijoje), „Lost in Music“ (Suomijoje) ir kituose. Pernai Talino muzikos savaitėje grupė laimėjo „Skype“ įsteigtą apdovanojimą „Go Change the World“.

Eluveitie_band_2014Savaitgalį Zarasuose, festivalyje „Roko naktys“ pasirodys ypač laukiama folk metal grupė „Eluveitie“ iš Šveicarijos. Jos narys Merlinas Sutteris mena viešnagę Vilniuje 2009-aisiais su “Kreator” ir apgailestauja, kad dėl subirėjusio gastrolių autobuso jiems nepavyko pakoncertuoti su “Sabaton” 2013-aisiais. “Žiauriai susinervinome”, – sako būgnininkas, kurio grupė groja tokiais keistais instrumentais, kad jų nuotykiai oro uostuose niekada nesibaigs.„Mums festivalis „Roko naktys” dvigubai ypatingas: ne tik todėl, kad pagaliau grįšime į Lietuvą, bet ir todėl, kad pirmą kartą gyvai pagrosime keletą dainų iš mūsų ką tik pasirodžiusio albumo „Origins“! – džiūgauja Merlinas. „Eluveitie“ savo keltiškas šaknis suleido Šveicarijoje, kuri garsi ne tik violetine karvute ar kišeniniais peiliukais, bet ir išlavintu muzikiniu skoniu. “Man atrodo, mūsų šalyje dominuoja tokia pati muzika, kaip ir visur kitur – tipinis TOP 10 šlamštas. Kita vertus, mes irgi jau esame „Top 10 grupė“ ir tai teikia vilčių, kad viskas į gera, – juokiasi muzikantas. – Įkvepia tai, kad Šveicarijoje mes esame susipynę į vieną tvirtą metalo bendruomenės mazgą – mūsų fanai visada ir visur mus palaiko. Mūsų pačių festivalis „Eluveitie & Friends“ vyksta trečius metus iš eilės, ir dabar jau sales užpildo labiau nei kada nors galėjome pasvajoti.“Ši grupė turi gerbėjų visuose kontinentuose ir per koncertus jie tiesiog eina iš proto. „Esame siaubingai laimingi, kad bastydamiesi per pasaulį visuomet sutinkame pašėlusių fanų. Ar grotume namuose Šveicarijoje, ar Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Australijoje ar Azijoje – visada sulaukiame “mosh pito” – šokinėjimo ir trankymosi, visokių beprotiškų šokių. Tarp kitko, ir dainuojame su gerbėjais visi kartu – net ir Kinijoje ar Japonijoje, net ir senąja galų kalba!“ – juokiasi Merlinas.Jo gausią grupę vienyja ne tik meilė keltų istorijai, bet ir gyvajai gamtai. „Mes visi mylime kalnus – daugelis iš mūsų mėgsta vaikščioti siaurais takeliais mūsų nuostabiose Alpėse, o fleitistas Päde netgi gyvena kalnuose!“ – pasakoja M.Sutteris.

Festivalyje „Roko naktys“ Zarasuose rugpjūčio 15-16 dienomis taip pat gros flamenko metalistai iš Gibraltaro „Breed 77”, buvęs britų heavy metal grupės “Iron Maiden” vokalistas Blaze Bayley, kieti latviai “Laime Pilniga”, visada festivalyje gerai sutinkami lietuviai “Rebelheart”, “Soul Stealer”, “Katedra”, BIX, “Siela” ir daugelis kitų.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...