Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Etikos komisijos rekomendacija Alytaus tarybos narei R.Remeikienei

Šiandien posėdžiavusi Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisija rekomendavo tarybos narei socialdemokratei Raimondai Remeikienei suderinti savo elgesį su Valstybės politikų elgesio kodeksu ir kitais teisės aktais nustatytais nustatytais valstybės politiko elgesio principais ar reikalavimais. 

Raimonda Remeikienė

Tai pati švelniausia galima nuobauda už etikos ar viešų ir privačių interesų pažeidimus.

Šios dienos posėdyje (2024.05.15) Etikos komisija svarstė Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės socialdemokratės Raimondos Remeikienės elgesį Jungtiniame komitetų posėdyje balandžio 22 dieną.

Nenusišalino svarstant darbovietės ataskaitą

Nagrinėjant jos darbovietės – Alytaus jaunimo centro – ataskaitą tarybos narė nenusišalino, aktyviai uždavinėjo klausimus, taip pat ir apie tai, kodėl ji negavo priedo prie atlyginimo.

„Aš kai dirbanti, tai bent jau aš asmeniškai tai negavus niekada, prie kitų direktorių gavusi“, – apie priedus prie atlyginimo klausė tarybos narė Raimonda Remeikienė savo direktorės.

Etikos komisija praneša: „Vadovaudamasi Alytaus miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos nuostatais bei Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodekso 9 straipsnio 4 punktu Komisija nusprendė rekomenduoti valstybės politikui, t. y. Raimondai Remeikienei, suderinti savo elgesį ar veiklą su šiame kodekse ar institucijos, kurioje valstybės politikas eina pareigas, veiklą reglamentuojančiuose įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytais valstybės politiko elgesio principais ar reikalavimais.“ 

Komisijos posėdyje dalyvavo 10 narių, už šį sprendimą balsavo 6 komisijos nariai.

Etikos komisija vertino R.Remeikienės elgesį tik pagal Lietuvos Respublikos valstybės politikų elgesio kodeksą, tačiau netyrė, kaip toks elgesys atitinka Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, kurio 23 straipsnio 7 punkto 3 papunktis sako: „Pripažįstama, kad deklaruojantis asmuo šiurkščiai pažeidė šio įstatymo nuostatas, jeigu: 3) šio įstatymo nuostatos pažeistos dėl interesų konflikto, kurio aplinkybėmis deklaruojantis asmuo (ar jam artimas asmuo) realizavo savo privatų interesą.“

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...