Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

"Europo klube" – branduolinė energetika. Smolensko, čŒernobylio, Japonijos tragedijos

„Europo klube“ – branduolinė energetika. Smolensko, čŒernobylio, Japonijos tragedijos. Š iandien Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl atominių elektrinių uždarymo eigos Lietuvoje, Slovakijoje ir Bulgarijoje. Pokalbis iš Studijos Strasbūre su Europos Parlamento nariu Justu Paleckiu. Klausyti „Europo klube“

Vakar Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje jo pirmininkas Jerzy Buzek prisiminė prieš metus įvykusią Lenkijos prezidentinio lėktuvo katastrofą, taip pat 25-ąsias čŒernobylio tragedijos metines. Išreiškęs Parlamento solidarumą su Smolensko tragedijos artimaisiais, J. Buzek atkreipė dėmesį, jog katastrofos priežastys dar nėra iki galo išaiškintos, todėl laukiama tolesnės informacijos. Tuo tarpu priminęs čŒernobylio katastrofos sukaktis, EP pirmininkas paminėjo ir dabartinę Japonijos kovą su avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje padariniais.

Tuo tarpu pasak energetikos ministro Arvydo Sekmoko pastebimas padidėjęs investuotojų susidomėjimas Visagino atominės elektrinės (AE) projektu. Po nelaimės Fukušimos atominėje jėgainėje susidomėjimui branduoline energetika krintant, Lietuva toliau neatsisako planų statyti savo jėgainę ir sako, kad investuotojų interesas nemąžta.


„Europos klubas“
– antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...