Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

Europos ateities konferencija – ar tai sėkmės istorija, kam to reikėjo ir kas po gegužės 9?

Klausykite „Europos klubą” Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Metus trukęs demokratijos pratimas į pabaigą. Europos ateties konferencijoje #CoFoE Strasbūre Europos klubas kalbino dalyvius, ekspertus ir politikus.

Tyrėjas Giovanni Allegretti iš Coimbra universiteto Portugalijoje bei eurokomisarė Dubravka Šuica, Hubb iš Nyderlandų, prancūzės Linda ir Camille, estė Riina – ką jie mano ir ką siūlo?

Praėjusį savaitgalį Strasbūre vyko Konferencijos dėl Europos ateities plenarinė sesija, kurios metu buvo aptarti piliečių ir politikų bendrų darbo grupių pasiūlymai. Devynių darbo grupių siūlymus dėl Europos ateities aptarė piliečių, EP ir nacionalinių parlamentų, ES institucijų, socialinių partnerių ir pilietinės visuomenės atstovai.

Kaip vertinti metus trukusią Europos ateities konferenciją – bandymą ištraukti Europos piliečių nuomonę apie įvairius ES gyvenimo aspektus ir įtraukti juos pačius į sprendimų priėmimą – kaip tai sekėsi? 

Dzovanni Allegretti  – italas tyrėjas iš Portugalijos Coimbra universtiteto, dirbantis su piliečių  dalyvavimu 25 metus, stebi konferenciją ir semiasi patirties – kurs  panašaus pobūdžio asamblėjas 6 šalyse kitus ketverius metus. Jis sako, kad geriau ką nors daryti ir mokytis iš klaidų, nei bandyti sukurti tobulką modelį, kuris niekada nebus panaudotas praktikoje. Tokio pobūdžio konferencija Dz.Allegretti mato kaip būdą atstovauti žmones, kurie nepasitiki jokiomis organizacijomis ar asocijuotomis struktūromis.

Šalių teisė vetuoti Tarybos sprendimus viena iš pagrindinių diskusijų ES demokratijos klausimais. Ją akcentavo ir  studentas iš Nyderlandų Hubb Verhoeven, dirbantis IT saugumo ir infrastruktūros srityje, dalyvavęs Europos piliečių platformoje migracijos tema.

Šalių veto teisė turi daugelyje sričių dingti, sako Hubb. Bet ne visur – kodėl klausykite laidoje.

Prancūzės Linda ir Kamilė politika niekada nesidomėjo, bet būdas išsakyti savo nuomonę joks patiko. Savo siūlymus teikė sveikatos srityje. O estė Riina Sikkut neabejoja skaitmeninės tapatybės būtinumu Europoje. Tai ir įvairūs fundamentaliųjų mokslų tyrimai gali vesti Europą į priekį, įsitikinusi ji.

Europos Komisijos viceprezidentė Dubravka Šuica, kurią Europos klubui pakalbino kolega ioš Nyderlandų Simon Trommel, sakė, jog svarbiausia išmokta pamoka – kad apskritai reikia bendrauti su rinkėjais, nelaukiant rinkimų. Nors gyventojų pasiūlymus įgyvendinti pažadais nesišvaistė – kai kam gali prireikti ES sutarčių keitimo, kam visiškai nepalanki geopolitinė situacija, sakė ji.

Tačiau anot eksperto iš Coimbra univesriteto, dalyviai ir patys tai jau turėjo suprasti – neįgyvendinamų siūlymų nėra, tačiau tam gali prireikti skirtingo laikotarpio, nes ir siūlymai labai skirtingo lygmens.

Klausykite nuomones, vertinimus ir labiausiai pašnekovams įstrigusias idėjas.

Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas” dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Dalijamės greitais ir paprastais „FM99" komandos receptais jūsų velykiniam stalui. Išbandykite gr...

Velykos – puikus met...

Brangūs mažieji ir jaunieji bičiuliai, sveikiname su Šv. Velykomis!!! Apkabinam ir džiaugiamės su...

Šiandien, kovo 29-ąją, Rotušės aikštėje vyks Lietuvos įstojimo į NATO 20-ųjų metinių minėjimas ir Didžios...