Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Europos klubas“ – ant metų sandūros žvilgsnis į naujus iššūkius

Ant metų sandūros – žvilgsnis į naujus iššūkius

Europarlamentarą Antaną Guogą kalbina Vilija Ramanauskienė
Europarlamentarą Antaną Guogą kalbina Vilija Ramanauskienė

Artėjant metų sandūrai įvertinami praėję darbai ir numatomi būsimi. Kokius iššūkius sau kelia Lietuvos europarlamentarai? Kaip jie pasitinka gražiausias metų šventes? Štai liberalų ALDE frakcijos atstovas Antanas Guoga šventes sutinka kitaip nei kiti Lietuvos europarlamentarai – Briuselyje. Paprastai atstovai šventėms grįžta namo, tačiau A.Guoga nusprendė likti Belgijos sostinėje šventėms su savo žmona su šuniukais. Jis teigia rasiąs laiko pagalvoti, kas buvo gerai šiais metais, kas blogai, kam reikia atleisti, kad po to nenešioti sunkumo širdyje. A.Guoga tikisi kitais metais ištaisyti viską, kas nepavyko šiais, ar bent jau būti geresniu. „Reikia kažką sukurti, pastatyti, eiti į priekį“, – sako pašnekovas.

Savo rinkėjams jis norėtų palinkėti permainingu laikotarpiu nebijo euro, gyventi ir judėti į priekį, pagalvoti, ką padaryti, kad Lietuvoje būtų geriau.

Kiti metai, pasak europarlamentaro, bus labai įdomūs, tiek Europos, tiek it Lietuvos laukia nauji iššūkiai. Svarbiausia – netikėti politikų gąsdinimais dėl euro. O tokiems gąsdintojams linkėtų nustoti tai daryti ir prisiimti visą atsakomybę už darbą Lietuvai. Pats sau jis palinkėtų neprisirišti prie mandato, pasitikėjimo, o Lietuvai – iškelti naujus politikus, politikoje – naujo kraujo, idėjų. „Reikia naujų protingų žmonių, kurie į viską pažiūrėtų kitaip“, – sako A. Guoga. Europarlamente taip pat daugėja manančių, kad Europa turi būti vieninga, o ne draskoma euroskeptikų ir įvairių marginalų. Pasak A. Guogos, kiekviena šalis turi galvoti apie visą Europą kartu, tik taip galime konkuruoti pasaulyje. Kaip vieną didžiausių spręstinų Europoje problemų europarlamentaras įvardina jaunų žmonių nedarbą, tad kitais metais reiks su šia problema dar įnirtingiau kovoti. O Lietuvai – stengtis, kad kuo daugiau atitektų iš naujojo Europos Komisijos vadovo Jean’o Claud’o Junckerio pristatyto naujo 315 milijardų eurų investicinio plano Europai. „Reikia, kad tos investicijos būtų protingos, sukurtų daug naujų darbo vietų, kad pinigai būtų panaudoti kuo efektyviau ir mažėtų korupcija“, – dėstė A. Guoga.

Europarlamentaras G. Lansbergis
Europarlamentaras G. Lansbergis

Europos liaudies frakcijos konservatorių narys Gabrielius Landsbergis mano, kad kitais metais visų laukia dar daugiau darbo nei šįmet. Įsibėgės naujasis ES ir Rusijos santykių raportas, prie kurio prisidėjo G.Landsbergis. Pirmasis juodraštis bus pristatytas jau vasario-kovo mėnesiais. O plenarinėje sesijoje už jį bus balsuojama jau iki vasaros. „Jau dabar matosi, kiek yra skirtingų nuomonių ir pačiame europarlamente. Todėl reikia sutelkti ir pačią koaliciją, kad ji palaikytų raportą. Tai bus pagrindinis darbas“, – pasakojo G.Landsbergis.

Sau europarlamentaras palinkėtų ištvermės ir išlaikyti tempą, atlaikyti spaudimą dėl sudėtingų klausimų europarlamente. O rinkėjams norėtų tik padėkoti už palaikymą rinkimų metu, pasitikėjimą dabar, kad domisi, rašo laiškus, komentuoja „Facebook’e“. Europos Parlamento narys džiaugiasi, kad jaučia ryšį su savo rinkėjais.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. , 15.10 val., 19.10 val. . Laida kartojama šeštadienį  10.10 val.

„Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį 14.10 val, 18.50 val. Laida kartojama penktadienį 10.30 val., sekmadienį 13.10

„Europos klubą“ transliuoja ir „Geras FM“ bei „Tauragės radijas“.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas