Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

„Europos klubas” – apie moteris lyderes, politikes ir ne tik…

„Europos klubas” – kovo 8 -tosios tema, natūralu, siejasi su moterimis. Š iemet minimos 100-osios Tarptautinės moters dienos metinės. Taigi laidoje apie moteris lyderes, politikes ir ne tik….Pokalbis su Europos Parlamento nariais Vilija Blinkevičiūte ir Leonidu Donskiu. Klausyti „Europos klube”

Š iandien Europos Parlamente Strasbūre surengtas iškilmingas Tarptautinės moters dienos šimtmečio minėjimas, taip pat priimtos rezoliucijos apie lyčių lygybę bei moterų skurdo pažabojimą. Minėjime kalbėjo EP pirmininkas Jerzy Buzek, Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso ir ES Tarybai pirmininkaujančios Vengrijos Europos reikalų ministrė EnikŠ‘ GyŠ‘ri, taip pat EP Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Eva-Britt Svensson bei politinių frakcijų atstovai. Pažymėjęs nemažus ES pasiekimus siekiant lyčių lygybės, J. Buzek ragino pasiekti, kad daugiau moterų dalyvautų politikoje bei užimtų vadovaujančius postus versle, taip pat užtikrinti vienodą vyrų ir moterų atlygį už vienodą darbą. Nors tarp Europos Parlamento narių yra tik 35 proc. moterų ir reikia šį skaičių didinti, moterys sudaro 59 proc. visų EP darbuotojų, pasidžiaugė jo pirmininkas. Tačiau dar daug stereotipų, skirtingo traktavimo įvairiose srityse yra dar labai aktualūs

„Europos klubas” – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie”. Radijo laida „Europos klubas” iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

 

http://www.europarltv.europa.eu/en/parliament-news/player.aspx?pid=8b4d59a2-d82a-49e1-aec0-9e9b01310ede

kalbek [email protected]

 

 

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...