Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Savaitgalio promenada

"Europos klubas" – eilės socialiniam būstui gauti netrumpėja

Eilės socialiniam būstui gauti – netrumpėja Klausyti „Europos klubas – Hyde Park“

Europos Sąjungoje net 4,1 milijono žmonių neturi savo būsto, o 25 milijonai žmonių gyvena socialiniame būste. Eilė gauti socialinį būstą netrumpėja ir daugelyje Lietuvos miestų.
Dalis mūsų šalies gyventojų turi patirties gyvenant bendrabutyje arba nuomojant būstą iš savivaldybės. Tiesa, tokiuose būstuose gyvenantys žmonės skundžiasi kaimynyste, nes aplinkiniai dažnai piktnaudžiauja alkoholiu. Nesirūpinimas savo aplinka – dar viena tokiuose būstuose gyvenančių žmonių problema. „Š½monės gauna neblogą būstą, o paskui juos paverčia tvartais“, – sakė viena kalbinta moteris.
Pastatų kokybė irgi kartais bado akis į socialinį būstą užsukančius žmones. Kaip ten bebūtų, socialinių būstų trūksta. Nes lėšų statyboms nėra tiek daug kiek socialiai pažeidžiamų žmonių. Todėl siūloma daryti netgi griežtesnę tokių žmonių atranką.
Taigi problemų su socialiniu būstu yra apstu, tik kas jas turi spręsti, sutariama ne dažnai.
Europos Parlamentas mano, kad socialiniam būstui reikalingos papildomos investicijos ir bendri sprendimai. Europos Parlamento Socialinių reikalų komiteto narė Vilija Blinkevičiūtė pastebėjo, kad Lietuvoje apie 70 tūkstančių žmonių stovi eilėje socialiniam būstui gauti.
„Jei nieko nedarysime, jei nesikeis finansavimas, tai paskutiniai, stovintys eilėje, būsto sulauks tik po 30 metų. Vargu ar jiems tada jo bereikės“, – sakė europarlamentarė.
Energetinis skurdas – viena iš priežasčių, kodėl vis daugiau žmonių gyvena socialiniuose būstuose, mano parlamentarė. Tą ji išsakė ir Europos Parlamente svarstant rezoliuciją socialinių būstų klausimu. „Š½monės negali išlaikyti savo būstų, kai tokios kainos. Tad jie tampa benamiai arba stoja į eilę socialiniam būstui gauti“, – pridūrė V.Blinkevičiūtė.
Jei būtų statoma daugiau tokių būstų, pasak jos, tai atgaivintų statybų verslą.
Europos Parlamentas mano, kad Europos Komisija turėtų atlikti išsamų tyrimą, kuris parodytų, kokia padėtis ES valstybėse, ir pateikti geriausius pavyzdžius. Pagal juos būtų formuojama bendra politika bei veiksmai šiuo svarbiu klausimu.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

 

kalbėk: vilija@fm99.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...