Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

"Europos klubas" – emigracija: natūralu, bet baugina

„Europos klubas“ – emigracija: natūralu, bet baugina. Kodėl? Europos Parlamente nepavyko priimti teisės akto, kuris leistų užsieniečiams iš Europos Sąjungos nepriklausančių šalių kartu kreiptis dėl leidimų apsigyventi ir dirbti, taip pat suvienodintų kai kurias jų socialines teises su tomis, kurias turi Sąjungos piliečiai. Pokalbis su Europos Parlamento nariais Vilija Blinkevičiūte ir Leonidu Donskiu. Klausyti „Europos klube“

Sutikti pašnekovai teigia, kad emigrantai gerąją patirtį turėtų parvežti į savo gimtinę, tačiau labai svarbu, kad išvažiuojantieji važiuotų semtis patirties, o ne ieškotų pragyvenimo šaltinio. Daugiausiai Lietuvą palieka nekvalifikuoti darbuotojai. Tačiau nuo atskirų profesijų atstovų skaičiaus, šalis praranda didžiausią dalį medikų ir programuotojų. Neseniai Vyriausybė patvirtino strategiją, kaip stabdyti jaunimo emigraciją. Pagal ją bus siekiama tokių emigrantų skaičių iki 2019-ųjų sumažinti bent 20 kartų.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...