Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

"Europos klubas" – EP atmetė rezoliuciją dėl branduolinės saugos

„Europos klubas“ -Europos Parlamentas atmetė rezoliuciją dėl branduolinės saugos, kurios projekte buvo skiriama dėmesio ir atominės energetikos projektams Baltarusijoje bei Kaliningrado srityje, pranešė EP spaudos tarnyba.
Už rezoliucijos projektą balsavo 264 europarlamentarai, prieš – 300, o susilaikė 61. Pokalbis apie tai su Lietuvos atstovais Europos Parlamente Radvile Morkūnaite, Laima Andrikiene, Zigmantu Balčyčiu. Klausyti „Europos klube“

Fukušimos avarijos fone europarlamentarai su Tarybos ir Komisijos atstovais aptarė branduolinės energetikos perspektyvas Europoje bei planuojamus vykdyti atominių elektrinių „apkrovos testus“. č®vairios politinės Europos Parlamento frakcijos nesutarė dėl to, ar planuojami Europos Sąjungos branduolinių įrenginių patvarumo testai turi būti privalomi bei dėl siūlymo paskelbti moratoriumą naujiems branduolinės energetikos projektams.

TUo pačiu sesijoje Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl atominių elektrinių uždarymo eigos Lietuvoje, Slovakijoje ir Bulgarijoje. Joje pažymima, kad elektrinių uždarymo išlaidos viršijo planuotą ES paramą, be to, didelė dalis lėšų panaudota energetikos projektams finansuoti, o ne AE eksploatavimui nutraukti. Europos Komisija raginama pateikti detalų ilgalaikį AE eksploatavimo nutraukimo finansavimo planą bei prisiimti atsakomybę už ES paramos panaudojimą.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

 

http://www.europarltv.europa.eu/lt/player.aspx?pid=9bfc9c69-afc5-432a-8064-9ebe01262f3f

 

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...