Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

„Europos klubas“ – Europa vis tiek priartino Kijevą prie savęs

EP specialios misijos koordinatorius A.Pranckevičius
EP specialios misijos koordinatorius A.Pranckevičius

Europa vis tiek priartino Kijevą prie savęs

Ukraina šią savaitę smarkiai nuvylė Europos Sąjungą ir visus besistengiančius, kad Vilniuje, lapkričio pabaigoje būtų pasirašyta istorinė Asociacijos sutartis tarp ES ir Ukrainos.

Šiomis dienomis sprendžiasi jos likimas. Ar bus pasirašyta Vilniuje Asociacijos sutartis su ES su šia valstybe, ar vis tik ji pasirinks Vladimiro Putino taip stumiamą Muitų sąjungą? Daug pastarųjų ženklų rodo, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimo gali nevainikuoti sutartis su Ukraina. Ir to priežasčių yra ne viena.

Durys lieka atviros, jei iš kalėjimo bus paleista buvusi premjerė Julija Tymošenko, o Aukščiausioji Rada priims reikalingus įstatymus, dėl kurių spaudžia Europa. Tačiau namų darbų parlamentas nepadarė, įstatymai liko nepriimti, tad klausimas, ar Kijevas atsidurs ES glėbyje, lieka atviras.

Dalis Lietuvos gyventojų mano, kad ekonominiai dalykai galėjo lemti, kad Ukraina pamažu renkasi Muitų, o ne Europos Sąjungą. Iš Rusijos pusės šią savaitę jau pasigirdo grąsinimų, kad jei Ukraina pasirašys Asociacijos sutartį Vilniuje, gamyklas Rusija iškels iš Ukrainos.

Europarlamentaras V. Landsbergis
Europarlamentaras V. Landsbergis

Tačiau ES atstovai ginklų dar nesudeda. Kaip sako Europos Parlamento specialios misijos koordinatorius Arnoldas Pranckevičius, viltis miršta paskutinė. Dar kitą savaitę teoriškai gali pasikeisti situacija, jei Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius suteiks malonę J.Tymošenko, o Aukščiausioji Rada ryšis priimti tam tikrus įstatymus. „Mes fiksuojame, kad pateikti septyni skirtingi įstatymų projektai, nors valdančiųjų partija nėra pateikusi savo projekto, bet atmetusi visus kitus“, – sakė A. Pranckevičius.

ES misijos nariai pastebėjo, kad tarp Ukrainos valdžios ir opozicijos vyrauja chroniškas nepasitikėjimas, taip pat ir politinės valios nebuvimas. A. Pranckevičius neslėpė, kad situacija Ukrainoje pateko į aklavietę.

Kaip pastebėjo europarlamentaras Vytautas Landsbergis, jei Vilniuje ir nebus pasirašyta Asociacijos sutartis su Ukraina, ES pasiekė daug.

„Rusija tai formuluos kaip savo pergalę ir Europos pažeminimą. O ar Europa priims tokį aiškinimą? Europa pasiekė labai daug, priartino save prie Ukrainos ir Ukrainą prie savęs“, – sakė Europos Parlamento narys.

Jis pridūrė, kad tai bus pačios Ukrainos sprendimas, nes parlamentą išrinko šalies žmonės.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

 

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...