Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Europos klubas“ – Europarlamentarams teks pasispausti

Europarlamentarams teks pasispausti „Europos klubas – Hyde Park“

Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komitetas siūlo mažinti Lietuvai tenkantį europarlamentarų skaičių.
Jei projektui būtų pritarta, nuo 2014 metų Lietuvoje būtų renkama nebe 12, o 11 europarlamentarų. Jų skaičių siūloma mažinti atsižvelgiant į tai, kad į Europos Sąjungos šeimą stoja Kroatija. Š iai Adrijos valstybei Europos Parlamente numatyta taip pat 11 vietų. Beje, šioje valstybėje gyvena pusantro milijono gyventojų daugiau nei Lietuvoje, tačiau europarlamentarų skaičius bus toks pat kaip ir mūsų šalies.
Jau vasarį dėl kai kurių šalių europarlamentarų skaičiaus balsuos komitetas, o kovo mėnesį – Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje. Dėl siūlymo dar turės apsispręsti Europos Vadovų Taryba, kurioje posėdžiauja valstybių narių valdžios atstovai.
Pagal numatomą projektą, dabar 99 europarlamentarus turinti Vokietija netektų trijų vietų. Po vieną vietą be Lietuvos prarastų dar 11 valstybių.

Europos parlamento narys Algirdas Saudargas pastebėjo, kad ne tik Kroatijos narystė lemia mažesnį europarlamentarų skaičių. Mažėjantis gyventojų skaičius taip pat tam turi įtakos. „Norint išlaikyti tą patį parlamentarų skaičių, reikia pasislinkti ir priimti kolegas iš Kroatijos“, – pastebėjo A.Saudargas. Mat taisyklės draudžia didinti bendrą europarlamentarų skaičių. Nuo 2014 metų pagal Lisabonos sutartį EP narių negali būti daugiau nei 751. Tiesa, šalims narėms jis nėra vienodai proporcingas. „Jei būtų skaičiuojama pagal gyventojų skaičių, tai Maltai gal nei vienos vietos netektų, o Vokietija turėtų daugiau“, – teigė europarlamentaras iš Lietuvos.
Jis pasakojo, kad dėl narių skaičius susiderėta jau anksčiau. č®stojus Bulgarijai ir Rumunijai, skaičių reikėjo sumažinti. O dabar dar įtaką padarė ir sumažėjęs gyventojų skaičius. „Be to, jau seniaiu buvo sutarta šiek tiek sumažinti narių didelėms valstybėms, o padidinti – mažoms. Tad šiuo metu nesame labai nuskriausti“, – sakė A.Saudargas.
Jis juokavo, kad ant ant tos pačios kėdės nereiks sodinti kolegos iš Kroatijos. Mat iki naujų rinkimų dar yra laiko, o kolegos iš Kroatijos jau dirba Europos Parlamente.
A.Saudargas neatmeta, kad ateityje Lietuva praras dar vieną vietą, tačiau kol kas apie tai nėra kalbama plačiai.
Kalbinti Lietuvos gyventojai nemano, kad mažesnis narių skaičius gali ką nors lemti. Svarbiausia – kokybė, o ne kiekybė, sutiko kalbinti praeiviai.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

Prie laidos finansavimo prisideda .

kalbėk: vilija@fm99.lt

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...