Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

"Europos klubas" – Europos bendrijos aktas: kas, kaip ir kam?

„Europos klubas“ – Europos bendrijos aktas: kas, kaip ir kam? Pokalbis su Europos Parlamento nariu Zigmantu Balčyčiu. Klausyti „Europos klube“

Briuselyje vyko neeilinis ES vadovų tarybos susitikimas, taip pat iškart po jo susitiko Vyriausybių vadovai, kurie patvirtino paktą, jau anksčiau pakrikštytą Sarkozy – Merkel paktu ir kritikuotą tiek ne euro zonos valstybių tiek ir Europos Parlamento. Š iuo paktu nustatomas tvirtesnis ekonominės politikos koordinavimas siekiant didinti konkurencingumą ir konvergenciją. Paktas bus pateiktas Europos Vadovų Tarybai 2011 m. kovo 24-25 d. susitikime, kad euro zonai nepriklausančios valstybės nurodytų, ar jos ketina dalyvauti su Paktu susijusioje veikloje.

Europos Parlamente buvo pritarta finansinių sandorių apmokestinimui, kuriuo siekiama pažaboti spekuliacinius finansų sektoriaus sandorius. Skaičiuojama, jog finansinių sandorių skaičiaus augimas dešimtmetį iki krizės buvo 70 kartų didesnis negu pasaulio BVP augimas ir tai vyko daugiausiai dėl išvestinių finansinių priemonių rinkų bumo. Todėl Europos Parlamentas ragina Europos Komisiją atlikti finansinių sandorių mokesčių poveikio analizę ir iki šių metų vasaros pateikti konkrečius pasiūlymus dėl tokių sandorių apmokestinimo.


„Europos klubas“
– antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...