Klausyti gyvai

22:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Europos klubas” – Europos Parlamente raginimai neužkurti elektrinės

Europos Parlamente – raginimai neužkurti elektrinės „Europos klubas – Hyde Park”

Ignalinos atominės elektrinės uždarymui finansavimas bus garantuotas, tačiau turime pamiršti bet kokias galimybes vėl užkurti šį atominį monstrą. Su tokiu gana netikėtų pareiškimu išstojo Europos Parlamento narys.
Praėjusį pirmadienį Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komitetas patvirtino Rumunijos atstovo Mariano Marinescu pranešimą apie Ignalinos atominės elektrinės uždarymą. Jame kalbama apie 230 milijonų eurų finansavimą uždarymui, nors Lietuva norėtų bent tris kartus daugiau. Be to, siūloma pristabdyti finansavimą tol, kol bus išspręstas ginčas su uždarymo darbus vykdančiu rangovu – rusų kapitalo valdoma Vokietijos bendrove „Nukem Technologies”. Užsimenama netgi tai, kad elektrinės uždarymas turi būti „negrįžtamas”. Lietuvoje daugelis tai suprato kaip tam tikrą Europos baimę, kad mūsų šalis gali ryžtis vėl užkurti Ignalinos atominį monstrą, nors techniškai tai jau nebeįmanoma.

Ką iš tiesų mums reiškia ši parlamento nuomonė? Š io komiteto Europos Parlamente narys, dirbatis ir Pramonės ir Energetikos komitete Zigmantas Balčytis pastebėjo, kad kai kurie parlamentarai, nebūdami branduolinės energetikos specialistais, turi tam tikrų abejonių dėl „negrįžtamo proceso”. Nes kol kas branduolinis kuras vis dar tebėra reaktoriuje. „Jų supratimu, teorinė užkūrimo galimybė vis dar egzistuoja, nors jau išardytos kai kurios technologijos. Tad užkurti reaktorių tikrai būtų nebeįmanoma”, – sakė Z.Balčytis.

Jis mano, kad šis dokumentas yra asmeninė parlamentaro iniciatyva, todėl į darbotvarkę neturėtų patekti. Tačiau balsuodami parlamentarai nusprendė kitaip. Tad dokumentas bus įtrauktas į 2012 m. ataskaitą.
Europarlamentaras Z.Balčytis viliasi, kad vis tik bus patvirtintas iki 2020 m. finansavimas atominės elektrinės uždarymui – 460 milijonų eurų, o po to sekančiame finansiniame laikotarpyje vėl bus deramasi toliau.

EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pozicija šiuo klausimu ir pasiūlymai pasirodys kita mėnesį – apie vasario 20 dieną. Tai ir bus pasiūlymas bei pagrindas įstatyminiams aktams.

O kaip mano gyventojai? Už kieno lėšas turėtų būti galutinai uždaryta ir sulyginta su žemės paviršiumi Ignalinos atominė elektrinė? Kalbinti Alytaus praeiviai įsitikinę, kad Europos Sąjunga turi ir toliau padėti susidoroti su šia užduotimi. Nes vien tik savo jėgomis atominio monstro neuždarysi. Tačiau pasitaikė ir kitų nuomonių – statėme mes, tad ir baigti uždarymo darbus teks patiems. Nepaisant to, kad Ignalinos atominę elektrinę nusprendė statyti tuometinė Sovietų Sąjunga. Tikrai be mūsų prašymo.

„Europos klubas” – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .

kalbėk: [email protected]

 

Kitos naujienos

Alytaus apskr. Vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Gautas 58-e...

„Tai mūsų eglutė išdygo po nakties, kaip netikėtas Kalėdinis stebuklas“, – į radijo stoties „FM99“ pašto ...

Šiuolaikinės klounados spektaklis visai šeimai „Čiurlionio pasaka“

„Džiaugiamės, kad priėmėte, stengsimės, kad taptų tradicija ir nuteistiesiems pagal galimybes dalyvauti m...