Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

"Europos klubas" – Europos Parlamento rezoliucija. Kokia ji?

„Europos klubas“ – Europos Parlamento rezoliucija Baltarusijos atžvilgiu. Požiūriai įvairūs ir argumentuoti. Pokalbis su Europos Parlamento nariais Vytautu Lansbergiu (nuotr. kairėje) ir Leonidu Donskiu (nuotr. dešinėje). Klausyti „Europos klube“

Europos Parlamentas apgailestauja dėl „dar vienos praleistos galimybės pereiti prie demokratijos Baltarusijoje“ ir siūlo taikyti ekonomines bei politines sankcijas jos valdžiai. Europarlamentarai ragina laisvės ir demokratijos sąlygomis surengti naujus rinkimus, kurie atitiktų tarptautinius standartus. Parlamentas griežtai smerkia brutalios policijos ir KGB tarnybų jėgos panaudojimą prieš protestuotojus ir ypač piktinasi brutaliais išpuoliais prieš kandidatus į prezidentus, iš kurių keturi tebėra nelaisvėje. Europarlamentarai reikalauja nedelsiant panaikinti kaltinimus dėl politinių motyvų, išlaisvinti visus sulaikytus asmenis, atlikti nepriklausomą tarptautinį įvykių tyrimą bei nutraukti bet kokį valdžios priekabiavimą prie pilietinės visuomenės aktyvistų.

Parlamentas siūlo persvarstyti ES politiką Baltarusijos atžvilgiu ir apsvarstyti konkrečių ekonominių sankcijų taikymo bei visos makrofinansinės pagalbos šiai šaliai įšaldymo galimybes. Europarlamentarai ragina toliau finansiškai ir politiškai remti Baltarusijos pilietinės visuomenės, nepriklausomos žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų pastangas propaguoti demokratiją ir oponuoti režimui.

Lietuvoje ankėsi Baltarusijoje reziduojantys Europos Sąjungos šalių diplomatinių atstovybių vadovai. čŒia buvo aptarta situacija Baltarusijoje, Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje 2011 metais programa.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...