Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Europos klubas“- garsiausio Rusijos kalinio paleidimas viešųjų ryšių akcija

Chodorkovskis 1
Michailas Chodorkovskis

Kalėdos – stebuklų metas. Tai suprato ir Rusijos kalinys Nr.1 Michailas Chodorkovskis. Nors iki rusiškų kalėdų dar yra laiko, tačiau buvusiam koncerno „Jukos“ įkūrėjui atsivėrė kalėjimo vartai po to, kai jam suteikė malonę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Rusijoje artėja ne tik stačiatikių kalėdos, bet ir Sočio olimpiadą, kurią žada boikotuoti vis daugiau pasaulio lyderių. Būtent žmogaus teisių pažeidimai, politiniai kaliniai – viena iš  temų, dėl kurios nuolat kritikuojamas Rusijos prezidentas. Beje, į Žiemos olimpinę sporto šventę nevyks ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė, apie tai viešai pranešusi kaip tik M.Chodorkovskio paleidimo išvakarėse. Tarp sprendimo priežasčių ji minėjo ir Rusijos taikytas ekonomines sankcijas Lietuvai.

Visuomenėje irgi vyrauja nuomonė, kad V.Putinas malonę „Jukos“ įkūrėjui suteikė dėl to, kad artinasi olimpinės žaidynės. Todėl tokiu sprendimu jis nori pritildyti kritikus arba tai tiesiog viešųjų ryšių akcija.

Rusijos Dūmos atstovas Sergejus Gavrilovas teigė, kad ketinama priimti įstatymo projektą dėl fizinių asmenų bankroto, kuris įsigaliotų nuo 2015 metų. Tai M. Chodorkovskiui leistų grįžti į Rusiją, nors paleistas kalinys apie grįžimą kol kas nekalba, ir kol kas leidžia laiką Vokietijoje. Mat jis baiminasi, kad iš Rusijos jam vėl nebūtų galima išvykti dėl skolos biudžetui. Esą ši siekia 17,5 milijardo rublių arba kiek mažiau nei 400 milijonų eurų. Tiek buvo pripažinta svarstant pirmąją „Jukos“ bylą dar 2005 metais.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

 

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...