Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

"Europos klubas" – greitai bus pasiekiamos medicinos paslaugos bet kurioje ES šalyje

„Europos klubas” – jau greitai galėsime gydytis bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Tai bus maždaug po metų, kai pradės veikti finansavimo mechanizmas. Plačiau apie tai pokalbis su Europos Parlamento nare Radvile Morkūnaite (nuotr. kairėje) ir Sveikatos apsaugos ministerijos viceministre Nora Ribokienė (nuotr. dešinėje). Klausyti „Europos klube”

Europos Parlamentas pritarė Pacientų teisių direktyvai, pagal kurią kitoje Europos Sąjungos šalyje bus galima gauti tas sveikatos paslaugas, kurias gauna savo šalyje. nelaimės atveju, žmonėms bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba ir teikiamas papildomas gydymas ir už tai bus kompensuojama. Numatytos ir sąlygos, kas, kiek ir kaip galės gydytis kitose šalyse. Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete buvo pritarta EP narės Radvilės Morkūnaitės siūlymams dėl sveikatos priežiūros skirtumų mažinimo ES, kuriais raginama didinti ir gerinti jautriausioms socialinėms grupėms teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.

č®sigaliojus direktyvai, anot viceministrės Noros Ribokienės, įgyvendinus direktyvą nestacionariosios  priežiūros paslaugoms, specialistų konsultacijoms užteks šeimos gydytojo siuntimo, o užsienio ligoninėse teikiamoms stacionariosios ar specializuotos priežiūros paslaugoms valstybės galės nustatyti išankstinių leidimų sistemą. Pradžioje už gydymą mokės pacientas, o grįžus į savo šalį, jam bus kompensuojama. Ruošiantis įgyvendinti Pacientų teisių direktyvą Lietuvoje bus diegiama nauja sveikatos priežiūros paslaugų kainodaros sistema. Informacijai skelisti bus šalyse kuriami kontaktiniai centrai.

Direktyvą dar turės tvirtinti Europos Sąjungo Taryba. Valstybės turės įgyvendinti šios direktyvos reikalavimus per 30 mėnesių nuo jos įsigaliojimo.

„Europos klubas” – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie”. Radijo laida „Europos klubas” iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk [email protected]

 

 

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...