Klausyti gyvai

16:20 - 17:00

Šeštadienis prie kavos puodelio

„Europos klubas“ – gyventojai bus skaičiuojami kitaip

Gyventojai bus skaičiuojami kitaip Klausyti Europos klubas – Hyde Park“

Kiek reikia pragyventi svečioje šalyje norint tapti nuolatiniu jos gyventoju. 5, 10, o gal pakanka tik vienerių metų?
Skirtingose šalyse tai gali būti skirtingai interpretuojama. Europos Parlamentas nutarė, kad šis laikas ES šalyse turi būti 12 mėnesių.
Lietuvos gyventojai mano, kad nuolatiniu gyventoju turėtų tapti toks žmogus, kuris svečioje šalyje gyvena bent jau daugiau nei metus. Tačiau geriausia dar ilgiau. Kalbinti praeiviai dažniausiai minėjo penkerių metų terminą, nes nuolatinis gyventojas per metus tikrai negalėtų visiškai būti tikras, kad jis jau pilnateisis bendruomenės narys. „Š½mogus svetimoje aplinkoje per metus tikrai nespės adaptuotis“, – mano kalbinti gyventojai. Remiantis naujomis taisyklėmis, kurioms pritarė Europos Parlamentas, nuolatiniais gyventojais galima įvardyti asmenis, kurie gyvena valstybėje ilgiau nei vienerius metus. Tikslesnio skaičiavimo reikia ir todėl, kad tas pats žmogus kartais gali būti įtrauktas į kelių šalių demografinių duomenų lenteles.

„Labai svarbu žinoti tikslius demografinius skaičius, kai žmonės juda iš vienos ES valstybės į kitą. Ypač svarbu toms valstybėms, iš kurių išvažiuoja daug žmonių, įskaitant ir Lietuvą“, – sakė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Kokios kitos priežastys? V.Blinkevičiūtė pateikė pavyzdį – nuo gyventojų skaičiaus priklauso ir tai, kiek valstybė turės europarlamentarų, kiek ES Taryboje turės balsų. Gaunant ES paramą taip pat svarbus skaičius gyventojų. „Lietuvai, žinoma, nėra naudinga, kai taip žmonės migruoja. Jei lietuvis yra išvykęs į Didžiąją Britaniją ilgiau nei metams, jis jau priskiriamas kitos šalies gyventojų bendruomenei“, – pridūrė V.Blinkevičiūtė. Tiesa, vieni gyventojai deklaruoja savo išvykimą, kiti – ne. Todėl labai tikslaus skaičiaus tikėtis neverta. Bet matyti, kad vis daugiau žmonių nori įsiteisinti savo buvimo vietą“, – teigė Europos Parlamento narė.

Ne visi Parlamento nariai pritarė naujoms taisyklėms. Rumunijos atstovas prieštaravo tokioms naujovėms, nes nauja skaičiavimo tvarka nubaustų emigraciją patiriančias šalis. Kol kas naujos skaičiavimo taisyklės dar tik skinasi kelią. Netrukus prasidės neformalios Europos Parlamento derybos su ES taryba siekiant sutarimo šiuo klausimu.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda  .

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: vilija@fm99.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...