Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

„Europos klubas“ – internetas užsienyje jau nebus brangus

Internetas užsienyje jau nebus brangus

 Nuo liepos 1-osios daugiau nei perpus mažinamos kainos tiems, kurie naudojasi internetu keliaudami. Iki šiol dažnas, nukeliavęs į užsienį, vengia naudotis internetu telefonu, jei tai nėra nemokamas ryšys.

SIM kortelerodyklė Atsiras nauja galimybė

 Tačiau brangiam duomenių siuntimui atėjo galas – vienas megabaitas duomenų perdavimo būnant užsienyje dabar kainuos 83 lietuviškus centus.

Be to, pinga ir pokalbių tarifai, ir trumposios žinutės. Ir tai dar ne viskas – nuo liepos 1-osios turėtų būti galimybė rinktis tarptinklinio ryšio paslaugą iš bet kurio ES operatoriaus, taigi nebūtinai to, kuris tiekia tau paslaugas namuose. Tačiau, kaip „Europos klubui“ sakė Bitės dukterinės įmonės „Eurocom“ generalinis direktorius Aurimas Kapočius, kol kas dar nei vienas Lietuvos operatorius dar nėra gavęs oficialaus prašymo iš užsienio operatorių prisijungti prie šios sistemos. Pirmiausia, tai dideli kaštai, tad Lietuvos operatoriai nebandė susijungti su užsienio operatoriais ir teikti „roamingo“ paslaugą užsienio abonentams. „Tad ši direktyva kol kas galioja tik formaliai“, – neslėpė pašnekovas.

 Klientus turėtų paleisti

Sim kalba images Taigi nuo liepos mėnesio mobilaus ryšio vartotojams kol kas neatsiras galimybė pasirašyti sutartis su „roamingo“ paslaugos tiekėju užsienyje. Beje, Lietuvos vartotojai net negalėtų pirkti šios paslaugos iš kitų Lietuvoje esančių operatorių – nebent reikėtų persikelti numerį ir pakeisti operatorių. „Tai komplikuota ir brangu“, – apie galimybę naudotis kito operatoriaus paslaugos, kai nesi jo klientams, kalbėjo „Eurocom“ vadovas. Latvijoje vienas operatorius kreipėsi į vieną Didžiosios Britanijos operatorių, tačiau tai buvo tik formalus aktas. Tad ir mūsų kaimyninėse šalyse niekas nesikeis – užsienio šalių operatoriai sąskaitų tikrai nesiųs.

Europos Komisijos atstovas, dirbantis tarptinklinio ryšio klausimais, Ramūnas Linartas pasakojo, kad nėra tokio įpareigojimo, kad operatorius teiktų tokią paslaugą. Tačiau jei koks operatorius Lietuvoje sugalvotų teikti alternatyvaus operatoriaus paslaugą, turi atitikti tam tikri techniniai dalykai, sakė R. Linartas. Taigi jei tokia techninė galimybė atsirastų, operatoriai turės „paleisti“ savo klientus, jei šie norės „roamingo“ paslaugos iš kito operatoriaus. Pavyzdžiui, jei, nuvykus į Italiją, vietinis operatorius pasiūlys tapti jų klientu tik paspaudus tam tikrą nuorodą, tokia galimybė turi būti garantuojama. O namų operatorius tokiu atveju privalo „paleisti“ klientą. „Visi IT tinklai tarpusavyje sujungti, ir tai įrodo jūsų veikiantis telefonas užsienyje su lietuviška SIM kortele“, – paaiškino Europos Komisijos atstovas.

 Pakeliui į kainų sulyginimą

 O Europa žiūri toliau – nuo 2016 metų siekiama visiškai panaikinti tarptinklinio ryšio kainas, tačiau, pasak A.Kapočiaus, kol kas lieka neaišku, kaip vyks atsiskaitymai su užsienio operatoriais ar kaip tai veiks Lietuvoje. Operatoriai nėra gavę jokių išaiškinimų iš Europos institucijų. Šiuo meru vyksta ES operatorių apklausa, susijusi su būsimais pokyčiais, kai bus panaikintas „Roamingo“ mokestis. Pasak R.Linarto, Europos Komisija remsis apklausos duomenimis ir padarys išvadas, nes teks nuspręsti, ar vis tik įvesti kažkokį minimalų mokestį ar ne.  Pagal priimtą tvarką, užsieniečiui Lietuvoje kalbėti kainuos tiek pat, kiek ir namuose, tačiau mūsų operatoriai skundžiasi dėl to patirsiantys nuostolių. R.Linartas teigė, kad Europos Komisija supranta visus nuogąstavimus ir nežinomybę dėl techninių dalykų, tačiau, kaip ir visur kitur, reikia didelio paruošiamojo darbo. Tam, kad nebūtų kainų skirtumų mažmeninėje rinkoje, reikia kai kurių sprendimų, pastebėjo Europos Komisijos atstovas. Atsiskaitymai tarp operatorių – vienas tokių iššūkių.

„Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį  14.10 val,  18.50 val. Laida kartojama penktadienį  10.30 val., sekmadienį  13.10

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...