Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

"Europos klubas" – kas gelbės Baltijos jūrą ir spręs, ką mes valgome

„Europos klubas“ – Baltijos jūra, kokia ji, kas tai yra Europos jūrų saugos agentūra? Pokalbis su Europos Parlamento aplinkos komiteto nare Radvile Morkūnaite. Klausyti „Europos klube“

Vis bandoma atsigręžti į grėsmes Baltijos jūrai, kuri yra Europos Sąjungos vidinė ir labiausiai užteršta jūra. Budapešte vykusioje klimato kaitos konferencijoje buvo pristatytas projektas, kuriuo bandoma apsaugoti Baltiją, jame akcentuojama laivyba ir žuvininystė – Baltija daugiausiai jūros kelių turinti jūra ir joje nuolat plaukioja apie 2000 laivų, kurie yra potencialūs avarijų šaltiniai. Europos jūrų saugos agentūra – tai agentūra, kuri turėtų rūpintis vandenų švara bei švaria ir sveika gyvūnija joje.

Dar viena tema – klonuotų gyvulių mėsos naudojimas maisto produktams. Naudoti ar ne? Š iandien situacija tokia, kokia buvo – Briuselyje iki paryčių posėdžiavęs Taikinimo komitetas, kurį sudaro po 27 atstovus iš Europos Tarybos bei Europos Parlamento, nerado sutarimo. Tačiau abi pusės sutarė dėl klonuotos mėsos uždraudimo, susitarti dėl maisto produktų, pagamintų iš klonuotų palikuonių, nepavyko. Klonuotos mėsos tiekimas į rinką ES nėra leistinas, tačiau atskiros valstybės narės gali leisti tai daryti tik moksliniais tikslais.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...