Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

„Europos klubas“ – kas geriau:pagaminta Lietuvoje ar ES?

Kas geriau – pagaminta Lietuvoje ar ES?

Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė
Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

 Ar jums svarbu, kur pagamintas muilas, televizorius, drabužis ar kita prekė? Kuris užrašas ant etiketės geresnis: pagaminta, pavyzdžiui, Lietuvoje, Vokietijoje, ar ES? Dėl to nuomonių yra įvairių, nes ES šalyse pagamintas prekes galima žymėti su ES kilmės ženklu, nenurodant konkrečios šalies. Kitų šalių, nepriklausančių ES, pavyzdžiui, Kinijos produkcijai būtinas ženklinimas, kad tai pagaminta būtent ten. Tuo tarpu europietiška produkcija kokybės prasme panašėja, nes taikomi panašūs reikalavimai. Tad ir kilmė nėra tokia svarbi.

Tiesa, vartotojai linkę daugiau domėtis, kas parašyta ant maisto produkto etiketės. Jose kilmės šalis yra privaloma.

Europos Parlamentas pasiūlė sugriežtinti taisykles ir įpareigoti gamintojus nurodyti, kur pagaminta jų produkcija. Šiuo metu dešimtadalio produkcijos kilmės neįmanoma nustatyti, tačiau europarlamentarai mano, kad nurodyta kilmės šalis padėtų greičiau atsekti, kur pagaminta prekė, ypač tais atvejais, kai ji yra nekokybiška. Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė pastebėjo, kad šis klausimas iškildavo visos kadencijos metu. Šiuo metu, pasak jos, pats gamintojas gali pasirinkti, kokią kilmės nuorodą rašyti – ES ar valstybė.  „Tam, kad vartotojas turėtų daugiau informacijos, tikslingiau ženklinti valstybę, o ne ES. Gamintojai iš tų šalių, kurios turi gerą reputaciją, yra suinteresuoti prekes žymėti su valstybės kilme“, – sakė europarlamentarė. Nors klausimą iškėlė kadenciją baigiantys parlamentarai, sprendimo teisė priklausys jau naujai atėjusiems politikams Europos Parlamente.

 „Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...