Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

"Europos klubas" – kas labai svarbu šiandien

„Europos klubas“ -laidos svečiai Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai departamento laikinai einantis pareigas direktorius Julius Pranevičius. Klausyti „Europos klube“

ES nusprendė atlikti vadinamuosius „streso testus“ ne tik bankuose, bet ir branduolinėse jėgainėse, siekdama išsiaiškinti, kaip jos jėgainės reaguotų į kritinę situaciją. Skubiam sprendimui įtakos turėjo tragedija Japonijoje. Dabar tik pusė ES šalių naudoja atominę energiją, tačiau bet kokia rimta avarija suduotų nepataisomą smųgį. Dar vienas karštas taškas – Libija. Briuselyje vyko neeilinis ES vadovų tarybos susitikimas dėl situacijos Libijoje ir Š iaurės Afrikoje, šalys sutarimo nerado, Prancūzijai ir D.Britanijai aktyviai agituojant pasklebti neskraidymo zoną virs Libijos, Vokietija ir kai kurios kitos teigia, kad tai jau kariniai veiksmai ir reikia elgtis atsargiau. Plačiau pokalbis su LR Užsienio reikalų viceministru Egidijumi Meilūnu (kairėje).

Dar viena tema – Lietuvos pasirengimas ES Tarybos pirmininkavimui 2013 metais. Apie Lietuvos prioritetus pirmininkavimo metu anot pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai departamento laikinai einančiojo pareigas direktorius Julius Pranevičius (dešinėje) – apie tai dar anksti kalbėti, nes gyvenimas gali padiktuoti visai kitas situacijas ir sprendimus.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...