Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„Europos klubas“ – į kovą su plastikiniais maišeliais

Europarlamentarė, Aplinkos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė
Europarlamentarė, Aplinkos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė

Į kovą su plastikiniais maišeliais

Europos Sąjungos narės bus skatinamos įvesti mokesčius plastikiniams maišeliams ar net visai jų atsisakyti. Plastikiniai maišeliai nesuyra per šimtus metų, o patekę į vandenį nužudo laukinius gyvūnus. Lietuvos parduotuvėse pirkinių maišeliai yra apmokestinti, tad taupesni gyventojai jais naudojasi ribotai, ateina su senais maišeliais į parduotuvę arba naudoja medžiaginius. Sveriamas prekes dedame į nemokamus permatomus maišelius. Tačiau jei jir uos apmokęstintų, dalis Lietuvos gyventojų gerai pagalvotų, ar tikrai reikalinga tiek maišelių. Nes dabar juos naudoja nesusimąstydami.

Europos Komisijos pasiūlymas dėl maišelių jau atkeliavo į Europos Parlamento Aplinkos komitetą. Čia jis bus arba priimtas arba pakeistas. Europarlamentarė, Aplinkos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė sakė, kad kalba eina apie nemokamus maišelius, į kuriuos dedame įvairius sveriamus produktus. Pasak jos, europiečiai skirtingai naudoja maišelius: ekologija susirūpinę skandinavai jų naudoja mažiau, Pietų Europos gyventojai – masiškiau. Rytų Europoje vyrauja apie 400 maišelių žmogui per metus. „Kaip su tuo kovoti, valstybės turi skirtingą patyrimą. Žinau, kad Liuksemburge susidėvėjusius maišelius žmonės gali pasikeisti į naujus. Tai sumažino lengvųjų maišelių naudojimą 95 procentais”, – sakė europarlamentarė.

Mažuosius maišelius siūloma apmokestinti. Beje, danai maišelių klausimų itin pažengę. Per metus jie sunaudoja vidutiniškai keturis maišelius.

Plastiko maiseliaiPasak R. Morkūnaitės Mikulėnienės, Europos Parlamente dar tik prasidės diskusijos šiuo klausimu.

Europos Komisija turi duomenų, kad 94 proc. visų Šiaurės jūros paukščiuose yra plastiko. Maišelių liekanų rasta ir retų gyvūnų skrandžiuose. 2010 metais visoje ES buvo apie 100 milijardų plastikinių maišelių. Daugiausiai plonųjų, kurie ne visada patenka į tam skirtą konteinerį.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

 

Kitos naujienos

(BNS). Infrastruktūros statybos bei remonto grupė „Fegda grupė“ užbaigė tokio pat verslo bendrovės „Alkes...

Druskininkuose kilusio šeimyninio konflikto metu neblaivus Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės pareigūna...

(BNS inf.) Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teism...

Sekmadienį Lazdijų rajone žuvo motociklininkas. Kai...