Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

„Europos klubas” – kūdikių mišiniams mažiau išorinio blizgesio

Kūdikių mišiniams – mažiau išorinio blizgesio Klausyti „Europos klubas Hyde Park”

Europos Parlamentas patvirtino naujas taisykles dėl kūdikių maisto bei specialių poreikių žmonėms skirtų produktų ženklinimo. Pavyzdžiui, ant pieno mišinių pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą, o kūdikio maitinimą krūtimi padaryti nepatrauklų. Tačiau ant pakuočių išliks ženklinimas, padedantis identifikuoti tokius produktus.

Kalbintos mamos Lietuvoje abejojo, ar reklaminės vaikų nuotraukos ant mišinių pakuočių gali atbaidyti nuo maitinimo krūtimi. Tačiau pateikiama informacija ant pakuočių ne visada atrodo patikimai, sako kalbintos motinos. Kai kurios pasitiki tik savo pačių užaugintais produktais, kuriuos išverda ir drąsiai duoda savo vaikams. Dar kitos apskritai vengia duoti savo mažamečiams parduodamus mišinius, nes mano, kad tai yra konservuotas produktas, negalintis nei iš tolo prilygti mamos pienui. „Reikia domėtis daugiau nei tik pasitikėti tuo, ką rašo ant pakuotės”, – sakė viena mama. Pašnekovės sutinka, kad vaikai atkreipia dėmesį į ant pakuotės besišypsančius bendraamžius, tačiau mamų pasirinkimui tai nedaro didelės įtakos. Be to, kai kurios pašnekovės teigė girdėjusios, kad mišiniai kažkada buvo sukurti tam, kad būtų pamaitinimi našlaičiai. Tik vėliau tai tapo masiniu produktu, kurio reklamai išleidžiami dideli pinigai. Beje, vaikų šypsenas, anot mamų, linkę naudoti įvairių produktų reklamuotojai.

Kaip teigė Europos Parlamento Sveikatos komiteto narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė, naująja ženklinimo tvarka siekiama sugriežtinti priežiūrą, kad nebūtų piktnaudžiaujama mišinių sudėtimi. „Vartotojai turi žinoti, kas yra produkte, kurį vartoja. Pavyzdžiui, kai kurie produktai su sveikatinimu neturi nieko bendra”, – teigė europarlamentarė. Pasak jos, naujos taisyklės neleis naudoti pakaitalų, nukrypti nuo receptūros tokiuose produktuose kaip mišiniai kūdikiams. „Negalima naudoti kai kurių marketinginių dalykų, lyg kai kurios mišinių savybių turėtų pridėtinę vertę, jei tai yra paprastas maisto produktas. Pakuotėje to neturėtų būti”, – sakė europarlamentarė. Reglamentas įsigalios po trejų metų.

„Europos klubas” – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .


http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: [email protected]

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...