Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

„Europos klubas“ – Lietuva vėl sulaukė tarptautinio dėmesio. Kodėl?

„Europos klubas“ – Lietuva vėl sulaukė tarptautinio dėmesio. Kodėl? Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje reiškiamas susirūpinimas Seime svarstomais įstatymų pakeitimais, kurie numatytų baudą už homoseksualių santykių skatinimą. Pernai lapkritį Seimas balsavo dėl to, kad toliau būtų svarstomas Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimas, pagal kurį norima numatyti baudą nuo 2 iki 10 tūkstančių litų už homoseksualinių santykių skatinimą. Kieno iniciatyva vėl linksniuojama Lietuva šiame kontekste. Kas dėl to kaltas. Pokalbis su Europos Parlamento nariais Vytautu Lansbergiu (kairėje) ir Leonidu Donskiu (dešinėje). Klausyti „Europos klube“

EP ragina Europos Komisiją atlikti teisinį siūlomų Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimų vertinimą, taip pat parengti ES kovos su homofobija ir diskriminacija dėl lytinės orientacijos priemonių planą. Savo ruožtu Parlamentas atmetė siūlymą Europos Komisijai pradėti pažeidimų nagrinėjimo procedūrą prieš Lietuvą, jei Seime svarstomos pataisos būtų priimtos.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.