Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

„Europos klubas”. LUX apdovanojimas – filmui „Shun Li ir Poetas”

Š io „Europos klubo” Hyde Park’e – apie europietišką kiną. Kiek jį pažįstame, kiek mums jo reikia ir ką jis mums reiškia?

Italų režisieriaus Andrea Segre sukurtas filmas „Shun Li ir Poetas” („lo sono Li”) laimėjo Europos Parlamento įsteigtą 2012 m. LUX kino apdovanojimą. Strasbūre iškilmingoje ceremonijoje apdovanojimą režisieriui įteikė EP pirmininkas Martin Schulz.
Kiti šių metų finalininkai buvo režisieriaus Benedek Fliegauf filmas „Tai tik vėjas” (Vengrija, Vokietija, Prancūzija) ir režisieriaus Miguel Gomes filmas „Tabu” (Portugalija, Vokietija, Prancūzija, Brazilija).

Pirmą kartą nuo LUX kino apdovanojimo įsteigimo 2007 m. šiais metais Europos Parlamentas organizavo LUX kino dienas, kurių metu trys apdovanojimui nominuoti filmai buvo rodomi visose ES valstybėse, taip pat ir Lietuvoje.

LUX apdovanojimą pelniusiame filme pasakojama apie kinų imigrantės Shun Li ir slavų žvejo pravarde Poetas draugystę mažoje Venecijos įlankos saloje, kurios istorija yra Italijos visuomenės atspindys, teigė Andrea Segre.

Kalbėdamas apie savo korifėjus, režisierius sakė vertinąs Aki Kaurismäki kūrybą, kuri balansuoja ant juoko ir rimtumo ribos jos neperžengdama, taip pat dokumentikai artimą kiną, kuriamą Matteo Garrone, brolių Taviani, Pietro Marcello.

LUX apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, iliustruojančiam esmines Europos vertybes arba keliančiam klausimus apie jas, taip pat atskleidžiančiam žemyno kultūrinę įvairovę ar ES vienijimosi problematiką. Laureatą balsuodami išrenka europarlamentarai.

Trims šių metų LUX apdovanojimo finalininkams suteikta Europos Parlamento parama, skirta subtitruoti filmus visomis oficialiomis ES kalbomis. Papildomai Parlamentas finansuos laimėjusios kino juostos viešinimą bei pritaikymą regos ir klausos sutrikimų turintiems žiūrovams

„Europos klubas” – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Pagal EP info
http://bit.ly/T6XXEf

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė