Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Europos klubas“ – naujieji europarlamentarai pasirinko frakcijas

Naujieji europarlamentarai pasirinko frakcijas

Valentinas Mazuronis – į euroskeptikų frakciją, o valstietis Bronis Ropė – į homoseksualų santuokas palaikančią Žaliųjų frakciją. Tokios paskutinės netikėtos naujienos iš Lietuvos išrinktų europarlamentarų stovyklos.

Valentinas Mazuronis
Valentinas Mazuronis

 Žada nebūti euroskeptiku

 Nors V.Mazuronio euroskeptiškumu įtarti niekaip negalėtum, greičiau, reformatorium – tą parodė sprendimas atleisti Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovus, pavyzdžiui, generalinį miškų urėdą Benjaminą Sakalauską, pergyvenusį poste visas valdžias, krizes ir politinius vėjus. Europos laisvės ir demokratijos frakcija (EFD), vadovaujama britų populisto, euroskeptiko ir sugriauti iš vidaus ES siekiančio Nigelo Farage’o, mielai priims lietuvį, nes kitu atveju gali apskritai pakibti ant plauko frakcijos likimas. „Gyvenimas eina į priekį. Pasirinkau darbą Lietuvai kitoje vietoje, šiuo atveju, Briuselyje“, – „Europos klubui“ sakė vis dar Aplinkos ministro poste esantis V.Mazuronis. Jis jau buvo nuvykęs į Briuselį apsižiūrėti, kur teks dirbti ir su kuo. Kalbėdamas apie pasirinkimą jungtis prie euroskeptikų frakijos, naujai išrinktas europarlamentaras teigė nesąs euroskeptikas ir neabejoja, kad Lietuvos buvimas ES yra mūsų šaliai labai naudingas. „Toje frakcijoje yra susirinkę įvairius požiūrius turintys žmonės. Pati frakcija yra pakankamai liberali“, – sakė V.Mazuronis. Jo turimomis žiniomis, frakcija neturėtų subyrėti. V.Mazuronis tikisi dirbti Europos Parlamento Aplinkos komitete.

Bronis Ropė
Bronis Ropė

 Gavo teisę balsuoti savaip

 Dar vienas Lietuvos atstovas Europos Parlamente Bronis Ropė pasiryžo prisijungti prie Žaliųjų frakcijos (GREEN/EFA), nors anksčiau būta abejonių dėl to. Ši frakcija pakankamai liberaliai traktuoja vienos lyties asmenų santuokas. B.Ropė turėtų dirbti Žemės ir kaimo reikalų komitete. Buvęs ilgametis Ignalinos meras teigė apsisprendęs dėl frakcijos, „nors jų pernelyg liberalus požiūris“, kurį, beje, lietuvis gerbia. Frakcija pažadėjo jam suteikti laisvą mandatą ir laisvę balsuoti savo noru, nepriklausomai nuo to, kaip balsuos frakcija laisvos rinkos ir šeimos politikos klausimais. Frakcijos požiūris į seksualines mažumas ir laisvą rinką, pasak jo, liberaliesnė nei jo paties ar partijos. Tačiau garantija, kad jis gaus vietą trokštamame komitete, galutinai leido apsispręsti jungtis prie Žaliųjų frakcijos.

Birželio 30-ąją jau bus frakcijos posėdis Strasbūre, kuriame B.Ropė jau turėtų dalyvauti kaip pagrindinis komiteto narys. Pašnekovas neslėpė, kad Ignalinos rajono rinkėjai su gailesčiu išleis ilgametį merą.

Tuo tarpu Europos politinėje padangėje taip pat užderėjo naujienų – kairiesiems Europos Parlamente sugrįžo vadovauti iki šiol parlamentui vadovavęs Martinas Šulcas. Tačiau tikėtina, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel jį siūlys dirbti Europos Komisijoje, kaip atstovą nuo Vokietijos. Tikimasi, kad jis gaus ekonomikos arba užsienio reikalų komisaro portfelį.

„Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį  14.10 val,  18.50 val. Laida kartojama penktadienį  10.30 val., sekmadienį  13.10

Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

ep-logo-2-jpeg

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...