Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

"Europos klubas" – naujoji europarlamentarė iš Lietuvos iššūkių nebijo

Naujoji europarlamentarė iš Lietuvos iššūkių nebijo „Europos klubas. Hyde park“
Naujoji europarlamentarė iš Lietuvos 35 metų Justina Vitkauskaitė savo naują karjeros vingį vadina tikru iššūkiu jai pačiai. Ji neseniai pakeitė mandato atsisakiusį Viktorą Uspaskich, o apie tai Europos Parlamente buvo paskelbta gruodžio viduryje.
Atstovė iš Lietuvos priklausys Liberalų ir demokratų aljansui. Naujoji parlamentarė kol kas dar kojų neapšilo naujoje kėdėje, tad ir Lietuvos gyventojai nelabai žino, kas pakeitė V.Uspaskich. Alytuje kalbinti praeiviai dažniausiai gūžčiojo pečiais, kai kurie prisiminė, kad Europarlamento naujoke tapo jauna moteris.

Jaučia jaudulį
Europos Parlamento nariai keičiasi ne taip jau retai, ir tai vyksta dėl įvairių priežasčių. Viena jų – rinkimai šalyse narėse, kaip ir V.Uspaskich atveju. Tačiau J.Vitkauskaitė nėra naujokė Europos Parlamente. Ji dirbo V.Uspaskich padėjėja EP, taip pat talkino buvusiai europarlamentarei Jolantai Dičkutei.
Naujoji europarlamentarė iš Lietuvos tvirtino, kad jai iš tiesų daug kas pažįstama iš seniau, tačiau atsidūrusi naujose pareigoje jaučia jaudulį. „Tačiau kuo toliau, tuo jaučiuosi vis labiau pasitikinti savimi“, – tvirtino J.Vitkauskaitė.
Europos Parlamento padėjėjai renka ir sistemina informaciją ir medžiagą, reikalingą politikui, tad visa veikla padėjėjai dirbusiai J.Vitkauskaitei neblogai žinoma. Bet anot jos, geriausias rezultatas išryškėja tada, kai dirba visa komanda, su parlamentaru priešakyje. Beje, ji jau suformavo savo komandą, kurią vadina gera ir kvalifikuota.

Pasirinko Moterų reikalų komitetą
Lietuvei pasiūlyta dirbti tuose pačiuose komitetuose, kaip ir V. Uspaskich. Tačiau ji pasirinko Moterų reikalų komitetą, kuris jai pasirodė priimtiniausias pagal kompetenciją. „Ten sprendžiami ne tik moterų, bet ir visuomenės pažeidžiamiausių grupių klausimai ir problemos. Man tai artima tema“,- sakė J.Vitkauskaitė.
Jos nuomone, Lietuvoje, sprendžiant šias problemas, yra nearti dirvonai. Todėl naujoji europarlamentarė viliasi, kad jai pavyks tinkamai ginti šių grupių teises.
Kaip „palikimas“ jai teko Regionų komitetas, kuris gal ir nėra visiškai jos sritis, bet nėra ir nežaįstamas, jame teko dirbti, nes V.Uspaskich priklausė šiam komitetui.
Tarpparlamentinių delegacijų plotmėje J.Vitkauskaitė pasirinko Europos Sąjungos ir Rusijos bendradarbiavimo komitetą, kuris pasirodė jai įdomiausias. Lietuvei taip pat teks darbuotis ir Centrinės Azijos komitete.
J.Vitkauskaitė europarlamentarės duoną krims 18 mėnesių, tačiau šį laiką vadina iššūkiu, nes artėja Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai.
Europos Parlamente keičiasi ne tik jo nariai, bet ir vietų skaičius. Pirmajai Lietuvos kandencijai Europos Parlamente atstovavo 13 narių, nuo 2009-ųjų beliko jau 12 vietų, prisijungus Rumunijai ir Bulgarijai prie ES. Prie bendrijos prisijungus Kroatijai ir Islandijai, Lietuva nuo 2014 metų Europos Parlamente turės jau tik 10 narių.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .

kalbėk: vilija@fm99.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...