Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Europos klubas“ – Parlamentas imasi griežtinti sąlygas dujų gavėjams

dujosParlamentas imasi griežtinti sąlygas dujų gavėjams Klausyti „Europos klubas – Hyde Park“

Trečiadienį Europos Parlamentas balsavo už tai, kad skalūnų dujų gavyba būtų leidžiama tik atlikus poveikio aplinkai vertinimą. EP nariai taip pat pasiūlė sustiprinti visuomenės dalyvavimą poveikio aplinkai vertinime bei nustatyti aiškias taisykles, kurios padėtų išvengti interesų konflikto. Šiuo metu poveikio aplinkai vertinimas privalomas tik tiems projektams, kuriuos įgyvendinant per dieną išgaunama ne mažiau kaip 500 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų. Trečiadienį EP balsavo už tai, kad toks vertinimas būtų privalomas ir skalūnų dujų, gavybai, taip pat žvalgybai hidraulinio skaldymo būdu.

Kartu europarlamentarai siūlo numatyti priemones tinkamai informuoti visuomenę bei konsultuotis su ja prieš vykdant minėtus projektus. Naujose taisyklėse taip pat numatytos priemonės išvengti interesų konfliktų. EP siūlo nustatyti, kad poveikio studijas atliekantys ekspertai turėtų būti kompetentingi, objektyvus ir nepriklausomi.

„Eina kalba ne tik apie reikalavimų ir sąlygų įvedimą, bet ir žymiai didesnį aiškumą. Numatyta sukurti vieno langelio principą. Ateityje paaiškės, kokio procento pritarimo reikės iš bendruomenės išgaunant skalūnų dujas“, – sakė Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.

Aplinkos ministerijai liks nemažas uždavinys sukurti vieno langelio principą.

Lietuvos gyventokai skirtingai vertina „Chevron“ sprendimą pasitraukti iš konkurso. Tačiau dalis sutinka, kad kol nėra priimta visų teisės aktų, galima ir palaukti. „Kol kas daug neaiškumų, mažai stabilumo“, – sakė kalbinti žmonės. Tačiau yra manančių, kad Lietuva irgi vilkino sprendimus, tad verslininkams tiesiog trūko kantrybė.

Europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė pastebėjo, kad Europos Parlamentas būtent ir pasiūlė sustiprinti visuomenės dalyvavimą „Kiekviena valstybė laisva sugriežtinti taisykles. Bet svarbiausia – visuomenei bus suteikta daugiau galių“, – sakė europarlamentarė.

Tiesa, Lietuvoje skalūnų dujų žvalgyba bei gavyba jau pakankamai sugriežtinta.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Kitos naujienos

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Interaktyvus pabėgimo kambarys „Misija: Žaliasis kursas“ tęsia savo kelionę po Lietuvą ...

Pirmoji Alytaus dizaino savaitė „Įžvalgos KARTU“ jungiasi su nacionaline Dizaino savaite ir prista...