Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

"Europos klubas" – prieš pirmininkavimą derybų meno pamokos

Prieš pirmininkavimą – derybų meno pamokos Klausyti „Europos klubas- Hyde Park“

Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai antrąjį pusmetį lieka viena svarbiausių temų bent jau valdžios koridoriuose. Daug kas mėgsta pabrėžti, kad tai didžiausias iššūkis Lietuvai nuo tada, kai ši tapo Bendrijos nare. Yra ir nerimaujančių, ar susitvarkysime. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių stos prie Europos Sąjungos vairo.

Š½iniasklaida taip pat skelbia vis daugiau naujienų, nušviečiančių būsimą pirmininkavimą. Tad Lietuvoje vis daugiau žmonių sužino, ką reiškia mažos valstybės pirmininkavimas didelei Europos šeimai.

Dauguma kalbintų šalies gyventojų mano, kad Lietuva susidoros su užduotimis. Š½inoma, yra ir abejojančių: nesusitvarkome savo kieme, tai kaip susitvarkysime pirmininkaudami. Tačiau pastebima ir tai, kad šaliai iš to bus naudos – į Lietuvą atvyks daugiau žmonių, paslaugų verslas sulauks daugiau užsakymų. Pagaliau, atkreips pasaulio dėmesį į Lietuvą, ir tik nuo mūsų priklausys, kokį įvaizdį susikursime Europos akyse. Lietuvai teks imtis ir derybininkės, taikytojos, diplomatės rolės.

Net užsienio ekspertai pažymi, kad mūsų šalis anksti ir uoliai pradėjo pasiruošimą šiam neeiliniam įvykiui. č® Lietuvą vis dažniau atvyksta aukšti valstybių pareigūnai, diplomatai, kurie domisi, kaip sekasi mums ruoštis pirmininkavimui. Š tai kitą savaitę į Vilnių užsuks ir Europos Sąjungos vadovų tarybos pirmininkas Hermanas Von Rumpuy, kuris su šalies prezidente Dalia Grybauskaite aptars pirmininkavimo klausimus. Tarp jų – ir derybos su Europos Parlamentu. Juk pirmininkaujanti valstybė turės įtikinti Europarlamentą dėl vieno ar kito teisės akto būtinumo. Pavyzdžiui, dabar pluša airiai, kurie bando įtikinti Europos Parlamentą tuo, kad ES biudžeto projektas yra geras, nors ir „apkandžiotas“.

Tuo tarpu parlamentarai baiminasi, kad mažesnis biudžetas gali neigiamai atsiliepti Europos Sąjungos konkurencingumui. Lietuvos ausys jau klauso – mūsų šalies nuolatinės atstovybės ES ambasadorius Arūnas Vinčiūnas ruošiasi deryboms su parlamentu, atstovauti ES Tarybą. „Tam, kad derybos būtų sėkmingos, reikia pažinti europarlamentarus ar bent jau matyti juos, aptarti, ką jie galvoja“, – sakė A.Vinčiūnas. Pasak jo, daroma viskas, kad tik būtų lengvesnės derybos antrąjį šių metų pusmetį. Ambasadorius pažymėjo, kad Briuselyje yra geras požiūris į mažą šalį, į jos pastangas sėkmingai pirmininkauti. „Kai kas taip ir galvoja, kad maža šalis paprastai geriau pirmininkauja nei didžioji“, – pastebėjo jis.

Airių patirtį lietuviai taip pat bando perimti. Briuselyje mūsų šalies atstovai su jais tariasi, bendrauja, bando sužinoti pirmininkavimo subtilybes.
Sunkiausia, pasak ambasadoriaus, bus susitarti su Aplinkosaugos ir Transporto komitetais. Ne dėl pačių komitetų – ten sunkiausi ir jautriausi klausimai.

O kol valdininkai mokosi derėtis, pats laikas užsukti į parodą. Š iuolaikinio meno centre Vilniuje veikia paroda, pristatanti Lietuvos pirmininkavimą. Lankytojai gali nerti į Lietuvos šiuolaikinio meno pasiekimus. Paroda šiais metais keliaus po visą Europą.

„Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda .

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: vilija@fm99.lt

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...