Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„Europos klubas“ – skiria tūkstančiai kilometrų, jungia tos pačios problemos

Skiria tūkstančiai kilometrų, jungia tos pačios problemos Klausyti „Europos klubas“

Kas bendro tarp Lietuvos ir Lotynų Amerikos? Vilniuje ieškota bendrumų praėjusią savaitę, nes Lietuvos sostinėje vyko Europos Parlamento Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalių parlamentinės asamblėjos sesija. Renginyje dalyvavo apie 120 dalyvių iš 50 šalių, kone labiausiai nutolusių nuo Lietuvos.
Politinis bendradarbiavimas, narkotikų keliai bei žemėn nusodintas Bolivijos prezidentas Evo Moralesas: šios ir kitos temos buvo aptartos susitikimuose. Renginio organizatorė, europarlamentarė Laima Andrikienė tvirtino, kad Lotynų Amerikos politikai, prieš atvykdami į mūsų šalį, žinojo, kad Lietuva yra Europos Sąjungos šalis. „Tačiau Lietuva jiems nebuvo žinoma valstybė, buvusi Sovietų Sąjungos šalis. Todėl jie nesitikėjo išvysti tokią Lietuvą, kokią jie pamatė“, – pasakojo europarlamentarė.
Lietuvė priklauso „EuroLat“ junginiui, vienijančiam ES ir Lotynų Amerikos politikus. „ES vis didesnį dėmesį skiria Lotynų Amerikai, kuris Lieuvos užsienio politikoje dar sunkiai randa savo vietą. Tuo tarpu didžiosios Lotynų Amerikos šalys, pasak L.Andrikienės, tarptautiniuose forumuose nori tokio statuso kaip Jungtinės Tautos. „Mums, Lietuvai, tokiuose forumuose dažnai reikalinga Lotynų Amerikos parama“, – pasakojo L.Andrikienė.
O kas labiausiai nustebino svečius Lietuvoje? Lotynų Amerikos politikai žavėjosi šalimi, tačiau negalėjo atsistebėti mažais atlyginimais. „Kaip galima pragyventi Europos Sąjungoje už 500 eurų per mėnesį?“, – stebėjosi atvykėliai iš tolimų šalių.
Pasak europarlamentarės, nors Lotynų Ameriką ir Lietuvą skiria didelis atstumas, tačiau problemos kamuoja tos pačios: jaunimo nedarbas, kontrabanda, verslo skatinimas, migracija, kova su narkotikais.

Europos klubas“ – klausykite trečiadienį 10:30 val. ir ketvirtadienį 18:50 val. Laida kartojama šeštadienį 10:10 val. ir sekmadienį 13:10 val.

Prie laidos finansavimo prisideda

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: vilija@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...