Klausyti gyvai

15:15 - 16:00

Savaitgalio afiša

„Europos klubas”. „Skubėkime minėti datas, kol jos dar skamba elegantiškai”, – sako Leonidas Donskis

„Skubėkime fiksuoti ir minėti datas, kol jos dar skamba elegantiškai„. „Europos klubas”

Baltijos šalių europarlamentarai Europos Parlamento vadovui Martinui Š ulčui bei visiems kolegoms išsiuntė laišką, norėdami priminti apie prieš tris dešimtmečius – 1983 metų sausio 13-ąją parlamente priimtą rezoliuciją dėl padėties Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Joje pasmerkta okupacija ir paremtas šalių siekis atgauti nepriklausomybę. Ką mums duoda istorinės datos ir jų žymėjimas? Ar reikia tai priminti sau ir kitiems? Kas yra trisdešimtmetis mūsų valstybei?

„Kartais pagaunu save mąstantį, kad reikia skubėti fiksuoti ir minėti tas datas, kol jos dar skamba elegantiškai”, – Vasario 16-osios išvakarėse kalbėjo europarlamentaras Leonidas Donskis. Nes anot europarlamentaro, esame tokia „normali valstybė”, kad greitai bus nesuprasta, apie ką mes kalbame ir ką norime priminti.

„Baltijos šalys jau yra normalios Europos Sąjungos šalys ir tos virpesio kupinos atmosferos mes nebesukursime.Buvo laikas, kai buvo žygdarbis pasakyti, jog okupuotos Baltijos šalys turi grįžti į Europos šeimą. Galima prisiminti 1983-uosius metus, kai tai buvo padaryta, bet dabar situacija pasikeitusi, ir kol galime – pažymėkime, nes dar po 30-ies metų niekas nieko nebesupras.” – kalbėjo L.Donskis.

Europarlamentaras siūlo palyginti to meto Lietuva, kai buvo baisu išsižioti ne tik mums, bet ir vakariečiams, tačiau atsirado žmonių, kurie tai išdrįso padaryti., kuomet Maskva blokavo viską, gąsdino ir šantažavo. O tam , nustotume galvoti kaip mums nesiseka ir ko mes nepadarome, kad suvoktume kaip Lietuvoje skyrėsi situacija prieš 30 metų, europarlamentaras siūlo nuvažiuoti į Moldaviją ar Kaukazo šalis, kad suprastume, jog Lietuvoje yra kitas pasaulis, visai kita epocha.

Būtų naivu tikėtis, kad per keletą metų taptume Nyderlandais arba Š vedija, tačiau Lietuva nuveikė milžinišką darbą.

Š alį pjaunančią emigracija Leonidas Donskis priskiria labiau ne mūsų šalies problemoms, o globalizacijai, tai nėra atskiros Lietuvos problemos, kai kur lengviau užsidirbti, jaunus protingus žmones gena aistrą gyventi, pažinti, o tai normalūs dalykai ir sulaukus 30 – 35-erių atsiradus kitoms vertybėms gyvenime galima tikėtis jų sugrįžtant.

Europarlamentaras visiškai sutinka su tuo, jog visgi Lietuvoje vyksta geopolitinės kovos. Mūsų šalis – paribio valstybė. Daug dešimtmečių buvome Vokietijos ir Rusijos mūšio laukas, per mus perėjo visos galybės ir esame labai patogi zona, kurią tikrosios galybės nenorėdamos susiliesti tiesiogiai, norėtų pasilikti kaip buferinę valstybę. Tačiau tai, Lietuvai tapus NATO nare, nebeįmanoma.

O kad Lietuvoje Rusija žaidžia savo žaidimus ir mūsų politikų rankomis kariauja savo kovas su JAV ir ES – tai Leonido Donskio manymu visiškai aišku. Rusijos ambasados dydis Vilniuje, nedideliame Europos mieste toks kaip Londone, nes reikia ir politinio, ir pramoninio špionažo, ir kitų dalykų, tad kad Rusija dirba Lietuvoje išsijuosusi, akivaizdu. Drauge tai rodo ir dar vieną faktą – kad Lietuva laikoma stipriąja Baltijos valstybių dalimi.

Lietuvos politinė klasė, anot Leonido Donskio, turėtų būti protingai atnaujinama. „Nauja publika turi mažiau teorinių šansų būti paimta į nagą, o švari biografija yra labai brangi prekė mūsų politikų tarpe”, – sako europarlamentaras. Jaunoji karta ir būtų tie žmonės, kurie išvis nebesupranta apie ką kalbama.

Prie laidos finansavimo prisideda .

http://www.facebook.com/EuroposKlubas

kalbėk: [email protected]

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...