Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Europos klubas“ : „Tvarkiečiams“ bėdos Vilniuje ir Briuselyje

„Tvarkiečiams“ – bėdos Vilniuje ir Briuselyje

Europarlamentaras V. Mazuronis
Europarlamentaras V. Mazuronis

 Viena bėda nevaikšto. Nušalintojo prezidento Rolando Pakso partijai nesiseka Lietuvoje, o frakcijai – Briuselyje. Atsistatydinęs „Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas Vidaus reikalų ministras Alfonsas Barakauskas teigė, kad iš pareigų traukiasi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Tačiau ar tik sveikata čia kalta? Generalinė prokuratūra pranešė kartu su STT atliekanti tyrimą dėl pernai Vidaus reikalų ministerijoje vykdytų viešųjų pirkimų. Sulaikyti penki asmenys, tarp jų ir buvęs Vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius, taip pat buvęs ministro patarėjas Ervinas Raistenskis, žinomas televizijos laidų ir serialų prodiuseris Rolandas Skaisgirys, kuris buvo dar įvardytas kaip vienas galimas „tvarkiečių“ kandidatas į Vilniaus mero postą. Sulaikyti ir kiti asmenys, susiję su partija, o jos būstinėje atliktos kratos.

Visi nemalonumai Lietuvoje prasidėjo tuo pat metu, kai Europos Parlamente iškilo grėsmė, jog nebeliks frakcijos, kuriai priklauso R.Paksas ir Valentinas Mazuronis. Iš frakcijos pasitraukus europarlamentarei Ivetai Grigulei, parlamente žlugo britų euroskeptikų suburta frakcija „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“. Tačiau žlugusi frakcija tą pačią dieną prisikėlė, kai prie jos prisijungė kontraversiška figūra – lenkų europarlamentaras Robertas Ivaškevičius. V.Mazuronis „Europos Klubui“ pasakojo, kad „frakcijos viduje nieko ypatinga nevyksta“. Bet buvo bandymas iš kitų didžiųjų frakcijų sugriauti V. Mazuronio ir R. Pakso frakciją. Dar anksčiau iš frakcijos, pasak V.Mazuronio, buvo atimtas delegacijos vadovo postas. Tad latvei buvo pažadėtas šis postas, jei išeis iš euroskeptikų frakcijos. Ji taip ir padarė. „Tai vadinu politine prekyba“, – sakė V.Mazuronis. Norint išlaikyti frakciją, reikia bent septynių valstybių atstovų. Pasitraukus latvei, liko skylė, tad daug kas prognozavo euroskeptikų frakcijai liūdną baigtį. Tačiau į frakciją atėjęs lenkas situaciją pataisė ir frakcija lyg feniksas vėl atgimė. V. Mazuronis mano, kad politikoje turi būti padorumo ribos, todėl kitų frakcijų viliojimas, derybos jam paliko prastą prieskonį. Jam atrodo, kad kai Europos Parlamento pirmininko kabinete, dalyvaujant didžiausių frakcijų vadovams, vyksta politinis turgus, tai jau peržengia politinio padorumo ribas. „Lietuvoje taip nebūna“, – teigė europarlamentaras.

Europarlamentaras G. Lansbergis
Europarlamentaras G. Lansbergis

Frakcijos griovėju prisistatęs Gabrielius Landsbergis teigė, kad latvės sprendimas išeiti iš euroskeptikų frakcijos buvo savarankiškas, o frakcijos išlikimą kartais lemia milijonas svarų. „Frakcija dažnai prorusiška, proputiniška. Tai pikti lojantys radikalai“, – apibūdino G. Landsbergis. Jis didžiuojasi, kad jam teko prisidėti prie frakcijos griuvimo. Mat latvė pareiškė sutinkanti apleisti euroskeptikus, jei ji taps delegacijos vadove. O šis postas priklauso dešiniesiems. O vadovo postas priklausė lietuviui G. Landsbergiui. Tad šis maloniai sutiko užleisti vietą. „Tai buvo sudėtingas sprendimas visiems“, – prisipažino lietuvis. Galiausiai frakcija krito, o euroskeptikai puolė ieškoti kito žmogaus. Buvo surastas vienas vokietis europarlamentaras, bet šis iškėlė sąlygą – frakciją pavadinti jo vardu.

G.Landsbergis mano, kad ir pats V.Mazuronis ko gero dorai nežino, ką jis veikia toje frakcijoje. Nes pasisakymai dėl Ukrainos būna kitokie nei mano jo frakcija. O ką reiškia turėti frakciją? Tai administracinis resursas, paaiškino europarlamentaras. Taigi, tai pinigai. Jei ta frakcija būtų iširusi, jie būtų praradę apie milijoną svarų, kurie skirti viešinimui, asistentų įdarbinimui.

„Europos klubas“ – klausykite ketvirtadienį 14.10 val, 18.50 val. Laida kartojama penktadienį 10.30 val., sekmadienį 13.10

„Europos klubą“ transliuoja ir „Geras FM“ bei „Tauragės radijas“.

 Prie laidos finansavimo prisideda Europos Parlamentas.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...