Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

"Europos klube" – EP plenarinėje sesijoje ir lietuviška gaida

„Europos klube“ – plenarinės sesijos naujienos.  Kitą savaitę prasideda pirmoji šių metų Europos Parlamento sesija Strasbūre. Joje ne tik aktualūs visai Europai klausimai, kuriuos laidoje pristatys Europos Parlamento spaudos tarnybos atstovas Robertas Pogorelis, bet ir lietuviškos gaidos, prisimenant Sausio -13-osios įvykius. Klausyti „Europos klube“

Taigi, pirmojoje sesijoje Vengrijos ir Belgijos ministrai pirmininkai atvyks į Strasbūrą aptarti tai, ką Belgija padarė, o Vengrija planuoja nuveikti pirmininkaudama ES Tarybai. Europos Parlamentas balsuos dėl gydymosi užsienyje direktyvos, nes dabar yra dar labai daug neaiškumų dėl galimybės gauti sveikatos priežiūros paslaugas kitose ES valstybėse ir kompensuoti jų išlaidas.  Europos Parlamente vėl susirūpinta gėjų teisėmis Lietuvoje. Antradienio vakarą Europos Parlamento plenarinėje sesijoje bus svarstomas klausimas Europos Komisijai dėl to, ar Lietuvos Seime svarstomos teisėkūros nuostatos nepažeistų seksualinių mažumų teisių. Trečiadienį ketinama priimti atitinkamą rezoliuciją. Š ioje sesijoje bus skirtas dėmesys ir padėčiai Baltarusijoje. Europos Parlamentas aptars, kaip turėtų pasikeisti ES politika Baltarusijos atžvilgiu, koks ES pagalbos Haičiui veiksmingumas po pernai sausį įvykusio žemės drebėjimo ir kt. Plačiau apie tai kitose radijo laidose.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbėk fm99@fm99.lt

 

 

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...