Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

"Europos klube" – Europos Parlamento sesijos naujienos

„Europos klube“ – Parlamento sesijos naujienos. Pokalbis su Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje atstovu spaudai Rolandu Pyragiu. Klausyti „Europos klube“

č® svečią Europos Sąjungos šalį darbo reikalais ar poilsiauti kasmet keliauja 150 mln. europiečių. Tačiau 65 proc. jų palikę savo šalį jaučiasi ne taip saugiai, kaip namie. ES veikia daugiau kaip 60 skubios pagalbos numerių, bet tik vienu iš jų – 112 – tiesiogiai ir nemokamai susisieksite su visomis skubios pagalbos tarnybomis (gaisrine, policija, greitąja medicinos pagalba) bet kurioje iš 27 valstybių narių. Numeris 112 vasario 11 dieną švenčia savo dvidešimtąjį gimtadienį. Plačiau apie tai klausykite laidoje.

Parlameto sesijoje numatys tolimųjų reisų autobusų keleivių teises. Jie turės daugiau teisių. Dėl jas numatančio reglamento, kurio projektas jau suderintas su ES Taryba, antradienį balsuos Europos Parlamentas. Jau veikia ES lėktuvų, traukinių ir laivų keleivių teisių reglamentai.Š ioje sesijoje Europos Parlamentas aptars bei tvirtins griežtesnes anglies dvideginio išlakų normas naujiems autofurgonams. Dėl jų jau sutarta su ES Taryba.

ES dėka būsime geriau apsaugoti nuo padirbtų vaistų. Atnaujinta ES direktyva, dėl kurios trečiadienį balsuos Europos Parlamentas, leis geriau kovoti su vaistų padirbinėjimu. Dėl jos projekto jau sutarta su ES Taryba.

Europos Parlamentas įvertins padėtį Egipte. Aptaręs protestus Š iaurės Afrikoje, šioje sesijoje Europos Parlamentas diskutuos apie padėtį Egipte ir balsuos dėl rezoliucijos šia tema.

EP svarstys Vengrijos žiniasklaidos įstatymą. Trečiadienį Europos Parlamente numatyti debatai apie kontraversišką Vengrijos žiniasklaidos įstatymą, o ketvirtadienį bus balsuojama dėl rezoliucijos. Europos Komisija išreiškė savo nuogąstavimą Vengrijos vyriausybei dėl tam tikrų jo nuostatų atitikimo ES garso ir vaizdo paslaugų direktyvai. Vengrijos vyriausybė pažadėjo iki vasario 10 d. Komisijai pateikti įstatymo pakeitimų projektą.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.