Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

"Europos klube" – konkurencingumo planas: kas, kaip ir kodėl?

„Europos klube“konkurencingumo planas: kas, kaip ir kodėl? Jį pasiūlė Vokietijos ir Prancūzijos prezidentai. Projekto autoriai šiuo paktu nori pasiekti, kad euro zonos valstybės ateityje tinkamai tvarkytųsi savo viešuosius finansus ir taip užkirstų kelią galimoms skolų krizėms ateityje. Anot Europos Parlamento nario Zigmanto Balčyčio pasiūlymus reikia labai gerai apsvarstyti ir diskutuoti su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Klausyti „Europos klube“

Kovo pradžioje, kai vyks Europos viršūnių susitikimas, jau gali būti patvirtintas Europos konkurencingumo paktas, kurį pasiųlė Vokietija su Prancūzija. Kalbama apie tai, kad prie pakto prisijungtų ne tik eurą įsivedusios, bet ir likusios Europos Sąjungos valstybės. Ar visos priemonės, siūlomos pakte yra patrauklios būtų naudingos Lietuvai.
Pakte minimos sritys yra labai jautrios susijusios su pensijos amžiumi, valstybių skolos ir biudžeto deficito dydžio ribojimu, siūloma atsisakyti valstybės tarnautojų atlyginimų indeksavimo, pelno mokesčio suvienodinimas visose ES šalyse.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

kalbek fm99@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.