Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

"Europos klube" – kovos Š iaurės Afrikoje Libijoje virto cunamiu

„Europos klube“ – kovos Š iaurės Afrikoje Libijoje virto cunamiu. Pokalbis su EP nare Laima Andrikiene ir Europos parlamento pirmininko patarėjas Arnoldu Pranckevičiumi. Klausyti „Europos klube“.

Š iandien Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje raginama izoliuoti Muammaro Kaddafi režimą ir užbaigti jo valdymą, taip pat išplėsti jam taikomas sankcijas. Europarlamentarai reiškia solidarumą su Libijos gyventojais. Libijoje dingo be žinios du žurnalistai – Didžiosios Britanijos laikraščio „The Guardian“ ir Brazilijos dienraščio „Estado de Sao Paulo“ korespondentai. Tai pranešė abiejų leidinių redakcijos. Prancūzija pripažino maištininkų sudarytą Libijos nacionalinę tarybą kaip vienintelį teisėtą šalies valdymo organą ir ketina išsiųsti savo ambasadorių į sukilėlių valdomą Bengazio miestą. Lenkija niekada nepritars užsienio valstybių kariniam kišimuisi į Libijos konfliktą.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pasirašė dekretą, kuriuo Rusija prisijungia prie Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos Libijai įvestų sankcijų, ketvirtadienį skelbia Kremliaus atstovai. Dekretu uždraudžiamas ginklų, amunicijos ir karinės įrangos tiekimas šiai Š iaurės Afrikos valstybei. JT Saugumo Taryba vasario 26 dieną vienbalsiai pritarė ginklų embargo Libijai įvedimui.

Rytoj Briuselyje vyks neeilinė Europos Vadovų Taryba. O ką apie įvykius Libijoje mano sutikti pašnekovai. Klausyti „Europos klubo Haid parke“

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

http://www.europarltv.europa.eu/en/player.aspx?pid=6a3ea042-4b8c-48ac-9bcc-9ea1012c5893

kalbėk fm99@fm99.lt

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...