Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

"Europos klubo Haid parkas" – kiek antibiotikų vartojame mes

„Europos klubo Haid parkas“ – kiek antibiotikų vartojame mes. Tai pagrindinė šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema. O ką apie tai mano sutikti pašnekovai. Klausyti „Europos klubo Haid parke“

Kasmet vien tik Europos Sąjungoje daugiau nei 25 000 žmonių miršta nuo infekcijų, sukeliamų antibiotikams atsparių bakterijų, platinamų daugiausia gydymo įstaigose. Ekspertai nuogąstauja, kad Europos regione, susidedančiame iš 53 šalių, padėtis yra dar tragiškesnė. Mokslininkai ir specialistai reiškia susirūpinimą, kad neatsakingas antibiotikų vartojimas gali grąžinti planetą į „ikiantibiotikinę“ erą, kai banalios infekcijos buvo nepagydomos ir paprasčiausios chirurginės operacijos grėsė pacientų gyvybei. Taigi – prieš dėdami tabletę į burną turime pirmiausiai pagalvoti, ar be jos negalime. Neatsakingas elgesys gali sukelti labai skaudžias pasekmes.

„Europos klubas“ – antradienį ir penktadienį 10.30 val., kartojimai – šeštadienį 10.10 val. bei sekmadienį 15.10 val., o žmonių nuomonės aktualiomis temomis – ir ketvirtadieniais, moksleivių laidoje „Mes kitokie“. Radijo laida „Europos klubas“ iš dalies finansuojama Europos Parlamento.

 

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...