Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Europos paveldo dienose, Alytaus rajonų mokiniams pristatyta vietos dvasia

Europos paveldo dienose pristatyta vietos dvasia

Pirmą kartą Alytaus rajono savivaldybė rajono mokinius ir gimnazistus pakvietė į virtualią edukacinę kelionę „Vietos dvasia. Alytaus rajono kultūros paveldas“, skirtą Europos paveldo dienai paminėti. Moksleiviams pristatyta Alytaus rajone esantys įdomiausius paveldo objektus.

„Š ių metų tema – ,,Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paveldo objekto, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto aurą.

Rajono mokiniai sužinojo paveldo dienų kilmę, susipažino su įdomiausiais Alytaus rajono objektais: Punios, Rumbonių, Kaukų, Pivašiūnų piliakalniais, Simno, Nemunaičio, Pivašiūnų bažnyčiomis, dailininko A. Š½muidzinavičiaus tėviškės sodyba, Butrimonių trikampe aikšte, Raižių mečete, didžiuoju Dzūkijos akmeniu. Mokiniams buvo išdalinta Alytaus turizmo ir informacijos centro medžiaga apie rajono lankytinus objektus, mokykloms ir gimnazijoms padovanotas DVD diskas su Alytaus rajono himnu, kuris labai atitinka Europos paveldo dienų temą, nes himne apdainuoti beveik visi virtualioje kelionėje pristatyti objektai.

Visi norintys susipažinti su Alytaus rajono paveldu kviečiami aplankyti Daugų kultūros centre fotografijų parodą „Mūsų protėvių dvasia“, skirtą Alytaus rajono ir miesto piliakalniams. Parodoje eksponuojamos 28 nuotraukos ir 6 piliakalnių maketai, taip pat galima susipažinti su piliakalnių amžiumi, raida, legendomis, archeologiniais radiniais bei jų geografija.

—————-
Kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...