Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

Festivalį „Talinn Music Week“ šiemet pradės… lietuviškas priėmimas

Po kelių dienų prasidedančiame Baltijos ir Šiaurės šalių muzikos talentų festivalyje-konferencijoje „Tallinn Music Week“ (TMW) Lietuva šiemet bus pastebima kaip niekada ryškiai. Net dvylika mūsų šalies atlikėjų pasirodys oficialioje renginio programoje, o ketvirtadienį vakare miesto centre esančiame bare „Must Puudel“ įvyks ir Lietuvos organizuojamas priėmimas „Warm Up! with Lithuania“, skirtas muzikos specialistams ir TMW konferencijos delegatams.Šiame renginyje pasirodys ne tik TMW programoje dalyvaujantys „Without Letters“ bei Dee & Kamy, bet ir specialiai į priėmimą atvykstantis vis labiau pasaulyje garsėjantis akordeonistas Martynas Levickis.martynas-levickis-by-aiga-ozo-03_2

„Tai – lietuviško proveržio metai“, – įsitikinęs renginį organizuojančios muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius. „Kruopščiai atrenkamoje „Tallinn Music Week“ programoje šiemet skambės daugiau lietuvių muzikos nei per visus ankstesnius metus kartu sudėjus, o pats festivalis jo dalyviams prasidės nuo… lietuviško priėmimo.“Praėjusį rugsėjį panašų priėmimą Hamburge vykusiame festivalyje „Reeperbahn“ M.P.3 surengė kartu su Latvijos muzikos eksporto ofisu. Tąkart jame iš lietuvių pasirodė „Colours of Bubbles“ ir GJan.

Iš viso šių metų TMW programoje kovo 27-29 dienomis pasirodys 227 atlikėjai iš 20 šalių. Iš gausaus sulauktų paraiškų kiekio organizatoriai šiemet pakvietė tuziną Lietuvos atlikėjų, tarp kurių 96wrld, Beissoul & Einius, reperiai Dee & Kamy, elektronikos duetas „Golden Parazyth“, antrą kartą į festivalį vyksiantys „Without Letters“, „Keymono“, Fingalick, Deep Shoq, King Sleep, Monsoon Season, Mario Moretti ir Münpauzn.

TMW renginiai vyks ne tik klubuose, tačiau ir dvylikoje viešų vietų mieste. Iš ryškiausių žvaigždžių šiemet festivalyje koncertuos Berlyno art pop grupė „Ballet School“, sausį Vilniaus „Lofte“ antrą studijinį albumą pristatęs latvių elektro pop duetas „Instrumenti“, triukšmingi danų melancholikai „Get Your Gun“, rusų indie pop žvaigždė Jenia Lubich ir populiarūs estų atlikėjai.Penktadienį muzikos konferenciją tradiciškai savo kalba pradės Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, aistringai pasisakantis už muzikos ir kultūros vaidmenį užtikrinant laisvę ir politikos progresą. Konferencijoje taip pat kalbės garsus rusų kultūros veikėjas Artemijus Troickis, pristatysiantys interviu su rusų grupe „Pussy Riot“. Vienu pagrindinių pranešėjų bus Robertas Levine’as, buvęs žurnalo „Billboard“ redaktorius ir knygos „Free Ride“, kurią „New York Times“ pavadino „pakeisiančia debatus apie kultūros ateitį“, autorius.Delegatai išgirs srautinio muzikos transliavimo (angl. – streaming) svetainių atstovų Olly Barneso („Rdio“), Jonathanas Fosteris („Spotify“) ir Mathieu Molinero („Deezer“) pasisakymus apie tai, kaip ši šaka stabdo muzikos verslo kritimą. Žurnalą „Mojo“ atstovaujantis Kieronas Tyleris kalbins Bobą Stanley – grupės „Saint Etienne“ narį ir knygos „Yeah Yeah Yeah: The Story of Modern Pop“ autorių.Temoje apie bendrą Baltijos šalių muzikos rinką kartu su kolegomis iš kaimyninių šalių kalbės ir Lietuvos atstovai – muzikos agentūros M.P.3 vadovas Vaidas Stackevičius ir muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Pilną konferencijos programą su temomis ir pranešėjais galima rasti oficialioje TMW interneto svetainėje adresu http://tmw.ee/seminar_2014.php.

# Warm Up! with Lithuania TMW 2014: http://youtu.be/FqRtR5z5W5I

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...