Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Festivalyje „Galapagai 2015“ – repo atlaidai

Reperių platformoje draugiškiausiu hip-hopui pripažintas festivalis „Galapagai“ ir toliau džiugina gatvės poezijos gerbėjus. Šiandien festivalio organizatoriai skelbia dar daugiau hip-hopo atstovų, kurios liepos 24-25 dienomis koncertuos Zaraso ežero saloje.

Lilas ir Innomine Orchestra ShowTrečius metus iš eilės festivalyje pasirodys viena aktyviausių pastarųjų metų Lietuvos hip-hopo grupių „Lilas ir Innomine“. Per trejus metus jau spėję išleisti 2 albumus, ne kartą nominuoti ir laimėję įvairiuose Lietuvos muzikos apdovanojimuose, o internete sulaukiantys šimtų tūkstančių kūrinių perklausų, „Lilas ir Innomine“ nėra glamūrinė grupė, žinomumo siekianti šmėžuodama žiniasklaidoje ar veldamasi į žodžių karus su kitais scenos žmonėmis. Jų hip-hopas – brandus, spalvingas ir prieinamas beveik kiekvienam. Šiemet festivalio klausytojų laukia ypatingas reperių projektas – „Lilas ir Innomine Orchestra Show“. Savo gilius išgyventus tekstus reperiai pateiks su netradiciniais hip-hopui skambesiais ir instrumentalistų sąstatu.

Tie GeresniKita kompanija, be kurios jau sunku įsivaizduoti festivalį „Galapagai“ – „Tie Geresni“. Trys reperiai, didžėjus ir „beatmaker’is“ gali didžiuotis savo dar gana trumpoje karjeroje tapę dviejų 2012 metų T.Ė.T.Ė. apdovanojimų savininkais, pripažinti 2013 metų grupe Lietuvos hip-hop’o muzikos apdovanojimuose, buvę nominuoti M.A.M.A. 2013 metų apdovanojimuose. Pernai Lietuvos hip-hopo apdovanojimuose „Tie Geresni“ nušlavė visus, pelnydami net 5 apdovanojimus: metų grupės, albumo, dainos, metų prodiuserio (ReWritable) ir metų DJ (Swix).

https://www.youtube.com/watch?v=TwfuVZVVoTk

MC MesijusDar vieni festivalio dalyviai – Mesijus ir Münpauzn. MC Mesijus yra gerai žinomas visuomenės veikėjas, komunikacijos specialistas, šviežiausio repo ambasadorius ir „European Poetry Slam Championship 2014“ nugalėtojas. Kaip pats juokauja, yra pripažintas Lietuvoje, Europoje ir Saulės sistemoje.Kartu su Münpauzn jis išleido miksteipą „Piurė Futuré 2015“, kuris nemokamai prieinamas internete. Pratęsę kūrybinę draugystę jiedu neseniai išleido albumą „Už grotų“. „Tai yra artimos ateities muzika. Siurrealistinis hip-hopas. Vilniaus repo avangardas“, – sako MC Mesijus.

https://www.youtube.com/watch?v=TwfuVZVVoTk
Festivalio „Galapagai 2015“ scenoje pasirodys ir ritminės poezijos kolektyvas „Jama&W“. Grupės įkūrėjai – Arūnas W Blažys ir Rokas Jama Grajauskas savo kūrybinę kelionę pradėjo remdamiesi tik akustine gitara ir abipusiais improvizacijos gabumais. Spontaniškai, čia ir dabar gimstantys kūriniai laikui bėgant į šį žaidimu paremtą procesą įtraukė ir kitus šiandien kartu grojančius muzikantus. Penkerius sceninės veiklos metus vien repo improvizacijai („freestyle“) paskyrę „Jama&W“ 2014-aisiais pristatė intelektualų, ironišką ir muzikaliai brandų albumą „Gilumon“, kuriuo atvertė naują savo išskirtinės istorijos puslapį.
https://www.youtube.com/watch?v=TwfuVZVVoTk
Pirmu dvigubu repo albumu „Alibi“ Lietuvoje gali didžiuotis repo atlikėjas Omerta, 2012-aisiais festivalyje „Galapagai“ grojęs kartu su „My Favourite Gun“. Šiemet jis ims sceną su savo gyvai grojančia grupe.

„Kūryba – tai kova su savo priešingybėmis ir kompleksais. Išversti savo sielą kaip pirštinę nėra lengva užduotis, nes žmogus iš prigimties yra grobuonis, kuris prieš kitus visada „retušuos“ visas savo silpnąsias vietas. Todėl geras kūrėjas yra tas, kuris iki kaulų smegenų viską išgyvena ir išjaučia, o kitas žmogus tame atranda ir atpažįsta save“, – sako reperis, pasivadinęs iš Sicilijos priemiesčių kilusiu terminu, kuris simbolizuoja tam tikra kodeksą tarp organizuoto nusikalstamo susivienijimo narių. Be kita ko, repo broliją festivalyje „Galapagai 2015“ atstovaus „Dogma“, kurių gabalas „Amžinai jaunas“ ilgą laiką karaliavo radijo eteryje ir „Dee & Kamy“, kurių naują albumą „Filling The Gap“ gerbėjai gali vartoti pusryčiams, pietums ir vakarienei.

Tavo TevasO taip pat repo scenoje pasirodys „Tavo Tėvas“ – Lietuvos hip-hopo bendruomenei žinomi atlikėjai Cheka ir Skellas bei kiek vėliau prie jų prisijungęs DJ Justinez. Ganėtinai skirtingi, bet tuo pačiu panašūs atlikėjai, kurie vienu ritmu gyvena daugiau nei 10 metų. Sujungęs hip-hop‘o rimus su roko ir bliuzo skambesiu, kolektyvas stengiasi atnešti naujų vėjų į Lietuvos muzikinę sceną.

Z on A

Repo scenai festivalyje atstovaus ir „Z on A“, jau pažįstami „Galapagų“ gerbėjams. Nuo praėjusio pasirodymo Zarasuose 2014-aisiais kompanija stipriai užaugo ir išpopuliarėjo. Ne vieną kolektyvo dainą galima girdėti pagrindinių radijo stočių eteryje, o šiemet festivalio scenoje atlikėjai žada neeilinį pasirodymą.
https://www.youtube.com/watch?v=LHNexVLgYBc
Muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai 2015“ taip pat pasirodys repo monstrai „Mobb Deep“ iš JAV, „Pendulum DJ Set feat. MC Verse“ iš Jungtinės Karalystės, galingas britų „beatboxer‘is“ „THePetebox“, lietuvių repo meistrai „G&G Sindikatas“ ir daugelis kitų.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....