Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

„FM99“ – bus teikiamas pasiūlymas Alytaus sporto ir rekreacijos centro direktorių atleisti iš užimamų pareigų

 

2016-10-27 Alytaus miesto savivaldybės taryba, tvirtindama ASRC sporto būrelių įkainius, patvirtino ir nuostatą, draudžiančią už teikiamas paslaugas priimti atsiskaitymus grynaisiais pinigais. Nuolat gaunant informaciją apie tai, kad tarybos sprendimas galimai nėra vykdomas, 2017-08-01 buvo pateiktas paklausimas Kontrolės ir audito tarnybai, kuri atliko patikrinimą.

Teigiama, kad esama ASRC struktūra nepajėgi užtikrinti veiklos skaidrumo.

Tikrinamu laikotarpiu tik maža dalis įmokų buvo gauta tiesiogiai iš tėvų, likusios – iš kitų fizinių ir juridinių asmenų. Dalis pinigų yra įnešti arba pervesti į įstaigos sąskaitą banke trenerių vardu. Kita dalis – tėvų atstovų vardu, nors dalies jų pavardės ir leidžia daryti prielaidas apie sąsajas giminystės ryšiais su treneriais. Didelę dalį įnašų už ASRC sportininkus perveda atskiri sporto klubai ir asociacijos, neformaliai veikiantys ASRC struktūroje ir galimai susiję su tais pačiais treneriais. Tai tik patvirtina, kad esama ASRC struktūra neužtikrina veiklos skaidrumo ir sudaro galimybes piktnaudžiauti gaunant finansavimą tiek tiesiogiai per darbo užmokestį, tiek ir per klubų veiklas, FŠPU krepšelį ar projektinį finansavimą.

Iš įmonių ir organizacijų, kurių dalis taip pat susijusi su ASRC, gauta parama taip pat apskaitoma kaip įnašai už mokinių sporto būrelius ir nėra aišku kur tada yra panaudojamos tėvų įmokos. Informacija apie galimus finansinius pažeidimus yra persiųsta VMI ir FNTT.

Akivaizdu, kad esama ASRC struktūra nepajėgi užtikrinti veiklos skaidrumo. Administracija jau ėmėsi veiksmų – įstaigos direktorius informuotas, kad bus teikiamas pasiūlymas jį atleisti iš užimamų pareigų. Taip pat prašoma artimiausiam tarybos posėdžiui parengti sprendimo projektą dėl sporto mokyklos, išskyrimo iš ASRC sudėties bei finansavimo principų patvirtinimo. Nustatant sporto mokyklos ir atskirų sporto klubų tarpusavio sąveiką ir sudarant galimybes treneriams pasirinkti ar treniruoti vaikus ASRC ar nuosavo sporto klubo sudėtyje.

 

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...